262

Права українських ЛГБТ в об'єктиві міжнародних правозахисних організації


Що пишуть три найбільші правозахисні організації в світі про Україну? На що звертають увагу та до чого закликають? Про це читайте далі.

 Права українських ЛГБТ в об'єктиві міжнародних правозахисних організації

У щорічному «Word Report-2015» Human Rights Watch відзначає, що «позиція влади щодо ЛГБТ-руху - суперечлива, гомофобія і нетолерантність лишаються широко розповсюдженим». Amnesty International у «Annual Repor 2014/2015» відзначає потребу більш завчасної підготовки правоохоронних органів для захисту «Маршу рівності».

Марш рівності

На думку HRW, цьогоріч влада були більш прихильні до прав ЛГБТ, ніж у попередні роки, але гомофобія і нетерпимість, як і раніше широко поширені.

HRW висловлює стурбованість, через те, що влада не змогли б забезпечити захист учасників «Маршу рівності-2015», попри те, що президент Петро Порошенко публічно підтримав ідею маршу.

 

Президент України Петро #Порошенко заявляє, що не бачить підстав перешкоджати проведенню Маршу рівності у Києві.

Posted by Національний ЛГБТ портал України on Friday, June 5, 2015

У день маршу, кілька десятків ультраправих активістів напали на учасників маршу, словесно ображаючи їх та кидали в них зрив-пакети. Поліція спробувала блокувати нападників, але дев`ять поліцейських були поранені в ході зіткнень і один був важко поранений.

Amnesty International, заявила, що «Гомофобне насильство затьмарило ЛГБТ марш у Києві». На думку організації попри зусилля правоохоронців, українська влада повинна була заздалегідь вжити більших зусиль, щоб запобігти насильницьких нападів на ЛГБТ активістів.

«Дуже сумно, що подія, метою якої було святкування рівності, різноманіття і права на свободу вираження та зібрань, спровокувала таку насильницьку гомофобію, а реакція влади недостатньою», — сказав Денис Кривошеєв.

«Тим не менш, той факт, що марш відбувся, як і планувалося, означає, що Україна пройшла важливу перевірку на толерантність. Це не безболісне випробування, і очевидно, що країна має пройти ще довгий шлях до становлення більш толерантного суспільства», - йдеться в заяві Amnesty International.

Трудовий кодекс

HRW, також, буде спостерігати за тим, аби в новий Трудовий кодекс включили заборону дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

У листопаді парламент прийняв поправку до Трудового кодексу, який забороняє дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, передумовою цього є план з візової лібералізації між Україною та ЄС.

Проте, HRW висловлює побоювання, що нова версія зміненого Трудового кодексу, які розробляються не включатиме СОГІ.

Права транссексуальних людей

HRW відзначає, судове рішення за яким оскаржено обов’язкову стерилізацію, задля можливості зміни документів. На думку організації рішення є перемогою у боротьбі проти існуючого дискримінаційного процесу зміни статі в України, яка є тривалою та принизливою, такою яка принижує трассексуальних людей та порушує їх права.

Конституційна комісія

Представник Freedom House відвідав науково-практичну конференцію, яка пройшла в Києві, про включення сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності до Конституції.

Тоді, Freedom House випустила заяву, в якій, ще раз закликав Конституційну комісію, «Запровадити найвищі стандарти в галузі прав людини шляхом включення сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності в статтю про недискримінацію». 

«Конституційна комісія має можливість доносити інформацію до громадян України, а також всьому світу, що Україна рухається в напрямку рівності і свободи», -  сказав Роберт Херман, віце-президент по міжнародних програмах.

Історична подія

Варто відзначити, що цьогоріч відбулась історична подія. Перший раз за історію три найбільші правозахисні організації випустили спільну заяву.

Freedom House, Amnesty International та Human Rights Watch закликають включити до Конституції заборону дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.

Вони закликали Петра Порошенка продовжувати і надалі відкрито й активно підтримувати ідею повної реалізації всіх прав людини всіма людьми в Україні та наполягати на включенні всеохопних антидискримінаційних положень до нової Конституції (стаття 42), включно, з сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю в якості захищених ознак та закріплення повної рівності ЛГБТ перед законом в Україні.

«ЛГБТ в Україні постійно зазнають дискримінації та насильства, за які дуже рідко наступає відповідальність.

Нещодавній приклад – Київський Марш рівності (червень 2015р.), який був затьмарений жорстокими нападами, в результаті яких було поранено майже два десятки правоохоронців та учасників Маршу. Цей напад був чітко спрямований на ЛГБТ і тих, хто підтримує і просуває їхні конституційні права», - йдеться в спільні заяві.

Україна стає більш пріоритетною

Freedom House у лютому 2016 році відкриває український офіс, що безперечно показує інтерес організації до країни.
Все частіше можна почути про відкриття українського офісу Human Rights Watch, проте ця інформація не здобула підтвердження.

Безперечно, у 2016 році можна очікувати більш видимої позиції та активних дій від найбільших правозахисних організації у світі, що ми можемо спостерігати вже.

ВБО "ТОЧКА ОПОРИ" опублікувала інфографіку про права ЛҐБТ, яка більш комплесно показує права людини, які недоступні для ЛГБТ в Україні:

Текст інфографіки підготував Левчук Тимур, дизайн Михайло Федишак.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти