358

За крок до мрії


Італія залишилася єдиною західноєвропейською країною, де на законодавчому рівні не закріплені громадянські партнерства

За крок до мрії

28 січня в італійському парламенті розпочнеться обговорення прийняття законопроекту про легалізацію громадянських партнерств для одностатевих пар. 

Після того, як відповідні законопроекти були прийняті в Португалії, Греції та Кіпрі, Італія залишилася єдиною західноєвропейською країною, де на законодавчому рівні не закріплені громадянські партнерства. Кілька великих італійських міст і регіонів вже реєструють цивільні союзи одностатевих пар, але поки ці церемонії мають лише символічне значення і не визнаються державою.

Суспільна думка 

Різноманітні дослідження суспільної думки останніх років показали, що громадяни Італії більш дружні до ЛГБТ, ніж політики. Ґеї вже давно є на італійському телебаченні, у шоу-бізнесі та індустрії моди. Нікого не дивують одностатеві пари, що ходять вулицями міст. Також популярні в Італії Марші Рівності та різноманітні заходи для ЛГБТ-спільноти. 

Міланський прайд

Єдине чого не вистачає - це закони, що урівнюють у правах гомосексуальну меншість з ґетеросексуальною більшістю. 

Дискусія щодо легалізації одностатевих партнерств розділилася на два табори. Один стверджує, що відсутність цих законів ганьбить Італію, інший - що громадянські партнерства перший крок до дискредитації шлюбу, який узаконить ще “продаж” дітей і легалізації сурогатного материнства. 

Сурогатне материнство 

Взагалі тема сурогатного материнства неприємна для політичного бомонду Італії. Так, нещодавно Міністр внутрішніх справ Анджеліно Альфано заявив, що сурогатні батьки повинні бути визнані сексуальними злочинцями і відправлятися у в'язницю. На цьому він не зупинився і в інтерв'ю італійській газеті "Avvenire" зазначив: 

"Ми хочемо, щоб оренда матки стала універсальним злочином, який карається тюремним ув'язненням. Точно так, як це відбувається з сексуальними злочинами".

Чинне законодавство Італії забороняє сурогатне материнство і карає подібні дії штрафами і тюремним ув'язненням на строк до двох років. Альфано же хоче, щоб даний злочин був класифікован як сексуальний, що буде призводити до набагато більш суворих покарань.

Європейський суд та обіцянка прем`єра

Влітку минулого року Європейський суд постановив, що Італія не дотримується прав людини, не зумівши надати достатньо правового захисту одностатевим парам. 

Згідно з рішенням суду, італійська влада порушує право на повагу до приватного і сімейного життя, передбачене Європейською конвенцією з прав людини.

Незначна кількість муніципалітетів в Італії дозволяють місцеві цивільні союзи, однак у країні діє національна заборона на одностатеві шлюби, пише ВВС. 

Після цього рішення італійський прем'єр-міністр Маттео Ренці заявив, що парламент до кінця цього року ухвалить закон про легалізацію одностатевих цивільних союзів у всій країні, але поки що цього так і не сталося. 

Маттео Ренці

Дискусії про внесення такого законопроекту тривали понад двадцять років, і вперше його обговорили лише у жовтні 2015 року.

Запропонований законопроект надає одностатевим парам деякі, але не всі права і привілеї, які є у шлюбу. Зокрема, в документ включені обмежені пенсійні права, автоматичне успадкування майна, а також право на усиновлення дитини партнера за умови, що у нього є лише один законний батько чи матір. 

Головна битва

28 січня розпочнеться головна фаза боротьби - Сенат повинен розглянути законопроект про дозвіл реєстрації одностатевих цивільних союзів.

Напередодні більше одного мільйона людей у ста містах Італії вийшли на акції підтримки, вимагаючи від влади країни офіційно визнати одностатеві партнерства.

Не обійшла стороною майбутнє обговорення і католицька Церква. Зокрема, Папа Римський Франциск вкотре наголосив, що вони не підтримують цю ініціативу. 

"Не може бути ніякої плутанини між сім'єю, яку хоче Бог, і будь-яким іншим видом союзу".

Він додав, що "сім'я, заснована на міцному і об'єднуючому шлюбі, що дозволяє продовження роду, є частиною Божої мрії, а також мрії цієї церкви заради порятунку людства".

У той же час, авторка законопроекту про громадянські союзи, сенаторка Моніка Сіріана заявила журналістам, що позиція Ватикану з питання шлюбу нерідко "кидала тінь" на обговорення шлюбної рівноправності, тому цей законопроект так довго не можуть прийняти. 

Чи залишиться Італія єдиною західноєвропейськю країною, де немає цивільних партнерств, чи приєднається до сусідів - стане відомо зовсім скоро. 

 
Олексій Сімончук

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти