1091

“Гірші зі створінь”: Чому “Ісламська держава” вбиває гомосексуалів?


Чому терористи “Ісламської держави” вбивають за гомосексуальність? Що про це говорять у цивілізованому світі? Як живуть ЛГБТ-люди на території, підконтрольній бойовикам? Читайте у матеріалі “Національного ЛГБТ-порталу”.

“Гірші зі створінь”: Чому “Ісламська держава” вбиває гомосексуалів?

ЗАКОНИ ШАРІАТУ

Публічні страти гомосексуалів на території, підконтрольній “Ісламській державі”, стали звичними, як схід сонця. Вже на початку січня цього року, Сирійська обсерваторія з прав людини заявила, що терористичне угруповання вбило за один раз, як мінімум, 25 чоловіків, яких звинуватили в гомосексуальності. 

Шістнадцять з них були скинуті з дахів висотних будівель, шестеро - забиті камінням до смерті, а троє страчені пострілами в голову. Однією з жертв став 15-річний хлопчик, зґвалтований лідером терористів. При цьому ґвалтівник був звільнений від відповідальності.

В “Ісламській державі” діють закони шаріату, тому правоохоронні органи працюють згідно з цими заповідями. Гомосексуалів тут викидують з дахів високих будинків. Якщо людина не помирає від падіння - внизу її добивають ногами та камінням.  У деяких районах “ІД” немає високих будівель, тому “винним” просто відрубують голови. 

Бойовики “Ісламської держави” опублікували список злочинів, за які передбачена смертна кара. Гомосексуальність серед них на одному з провідних місць, адже терористи вважають ЛГБТ-людей “гіршими зі створінь”.

МІЖНАРОДНА РЕАКЦІЯ

На захист гомосексуалів виступив прем`єр-міністр Великобританії Девід Кемерон. Він запропонував застосувати повітряні сили і бомбардувати територію “ІД”. За його словами, це допоможе зупинити страти ЛГБТ-людей, а біженці зможуть повернутися додому. 

"Люди не повернуться в Сирію, якщо її частина досі перебуває під контролем організації, що поневолює єзидів, кидає ґеїв з будівель, відрубує голови гуманітарним працівникам, і силою одружує дітей, яким навіть не виповнилося 10 років”,  - заявив він. 

Британський прем`єр переконаний, що бомбардування допоможе у боротьбі з “ІД.” 

Проти цієї ініціативи виступив лідер лейбористів, Джеремі Корбін: 

"Без сумніву, через це будуть помирати невинні, цивільні громадяни", - сказав політик і додав, що бомбардування Сирії збільшить ризик терактів у Британії. 

Не згодні з думкою Кемерона і представники ЛГБТ-спільноти Сирії. Вони кажуть, що після бомбардування бойовики почнуть їм мститися і результати будуть ще жахливішими. 

“Ми маємо проблеми не лише з “Ісламською державою”, але із усіма арабськими режимами, з їхнім законодавством. ЛГБТ не грають жодної ролі у суспільстві. Якщо великі країни, як Британія, хочуть допомогти, то краще боротися за зміни у законодавстві і зняти кримінальну відповідальність за гомосексуальність”, - каже Раттеб, ґей із Сирії, який емігрував у Бейрут (Ліван). 

У свою чергу, уряд Канади прийняв рішення надавати притулок ЛГБТ-біженцям із Сирії. Раніше там заявили, що не будуть пускати до своєї країни молодих чоловіків, бо вони можуть загрожувати національній безпеці. Однак було зроблене виключення для представників ЛГБТ-спільноти. 

"В уряді усвідомлюють, що гомосексуалам на захоплених бойовиками територіях загрожує небезпека, тому їм в першу чергу необхідно надавати притулок", - повідомляють канадські ЗМІ. 

ВПЛИВ "ІСЛАМСЬКОЇ ДЕРЖАВИ" НА ГОМОСЕКСУАЛІВ-МУСУЛЬМАН

Діяльність “Ісламської держави” негативно впливає на репутацію усіх мусульман. Гомосексуали тут не є виключенням. 

Ентоні Магаланеза розповідає, що користувачі соціальної мережі для ґеїв Grindr звинуватили його у зв`язках з “Ісламської державою” після серії терактів у Парижі, що відбулися у листопаді минулого року.

“Я регулярно ходив на Прайди, де завжди тепло приймали людей усіх рас та націй. Це демонструвало руйнування уявних кордонів. Зараз я вже бачу у Grindr повідомлення: “Геть мусульмани!”. Подібні речі нагадують Британію 1960-х років, коли перед входом до крамниць писали: “Вхід заборонено неграм, ірландцям та собакам”, - пише ЛГБТ-активіст Денис Фернандо.

Життя гомосексуалів у “Ісламській державі” схоже на справжнє пекло. Вони постійно перебувають у страху перед жахливою смертю. Посилює це відчуття і глибоко консервативне суспільство.  Більшість мусульман вважають гомосексуальність гріхом. Ґеїв завжди переслідує думка, що їх може хтось здати, щоб вислужитися перед бойовиками або просто через ненависть до їхньої сексуальної орієнтації. Подібних дій можна очікувати навіть від противників “ІД”. Навіть від родичів. Тому їхнє життя - це постійна боротьба за право бути собою, не дивлячись на постійне почуття страху, яке викликано реальною, щоденною загрозою життю. 

Олексій Сімончук

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти