437

Що треба знати про суд над підозрюваними у нападі на Марш Рівності?


12 лютого об 11:30 відбудеться чергове засідання над підозрюваними у нападі над Марш Рівності, що пройшов 6 червня минулого року. “Національний ЛГБТ-портал” нагадує, кого і за що будуть судити, а також, що з цього приводу кажуть правозахисники та радикали.

Що треба знати про суд над підозрюваними у нападі на Марш Рівності?

ЩО ЗА СУД?

6 червня 2015 року на Оболонській набережній близько 300 активістів вийшли на Марш рівності. Проте, захід був атакований радикалами. Під час нападу було важко поранено міліціонера, гроші на лікування якому збирала ЛГБТ-спільнота. Після закінчення маршу молодики почали вистежувати ЛГБТ-активістів, нападали на них групами та били. 

Через кілька днів правоохоронці затримали підозрюваних у нападах. 

Очікувалося, що засідання відбудеться 22 січня, однак його перенесли. Незважаючи на це, під судом відбулася акція ЛГБТ-активістів, які вимагали справедливого покарання для винних у нападі на Марш Рівності. 

КОГО СУДЯТЬ?

На лаві підсудних постануть четверо підозрюваних, яких організатори Маршу Рівності пов'язують із Правим сектором.

26-річний Олексій Протоковило, 41-річний Данило Дашевський, 21-річний Кирило Вільямовський і 38-річний Віталій Кирильчук. 

ЯКЕ ПОКАРАННЯ?

Правоохоронці інкримінують їм порушення частини 3 статті 296 КК (хуліганство). Дана  стаття передбачає позбавлення волі на строк від двох до п'яти років.

ЧОГО ВИМАГАЮТЬ ЛГБТ-АКТИВІСТИ?

У заяві чотирьох українських правозахисних організацій сказано, що нападники, вочевидь, діяли з мотивів лютої ненависті до гомосексуальних і трансґендерних людей. 

“Злочини, у скоєнні яких звинувачуються названі молодики, є такими, що базуються на гомофобії та трансфобії. На жаль, український карний кодекс, який сягає своїми витоками часів радянщини, визнає тільки три мотиви ненависті — расову, національну та релігійну. Часи змінилися: тепер на людей нападають, а іноді і вбивають через те, що в них інакша сексуальна орієнтація чи відмінна ґендерна ідентичність.

Ми закликаємо суд обов’язково визнати гомофобний і трансфобний мотиви злочину — це буде справедливим визнанням сумних українських реалій. На жаль, раніше при винесенні вироків український суд трактував гомофобний мотив як пом’якшувальну обставину, а не як фактор, що мав би обтяжувати провину й покарання”, - сказано у заяві. 

ЩО КАЖУТЬ РАДИКАЛИ?

У цьому році представники “Правого Сектору” та інших правих угрупувань, поки що, не виступали з заявами щодо суду. Однак наприкінці 2015 року встигли звинуватити Президента України Петра Порошенка у тому, він впроваджує в Україні ідеологію ЛГБТ, судячи тих, хто підозрюється у нападі на Марш. 

"Ця ситуація показує, у якій абсурдній країні ми живемо. Кримінальну відповідальність мають нести ті, хто руйнують моральні підвалини нашого суспільства, здійснюючи пропаганду статевих збочень. Натомість так звана “влада” захищає збоченців і переслідує жертовних патріотів", - написав сайт “Бандерівець”. 

 
Підготував Олексій Сімончук

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти