362

Антидискримінаційний закон і боротьба за одностатеві шлюби: стан справ ЛГБТ у Грузії


“Національний ЛГБТ-портал” нагадує про стан справ ЛГБТ-спільноти у Грузії.

Антидискримінаційний закон і боротьба за одностатеві шлюби: стан справ ЛГБТ у Грузії

Грузинський адвокат Георгій Татішвілі звернувся до Конституційного Суду Грузії з позовом про те, що норма Цивільного кодексу, яка визначає шлюб, як союз чоловіка і жінки, не відповідає Конституції і її треба скасувати. Після цього він звинуватив депутатів парламенту Грузії у тиску і пригрозив поширенням компромату.

“Національний ЛГБТ-портал” нагадує про стан справ ЛГБТ-спільноти у Грузії. 

Законодавство 

Татішвілі, по суті, розпочав боротьбу за легалізацію одностатевих шлюбів у Грузії. На даний момент там діє лише антидискримінаційне законодавство.

Парламент Грузії прийняв законопроект про ліквідацію всіх форм дискримінації. За законопроект проголосували 104 парламентаря, проти - лише один. Згідно з документом, в країні забороняється дискримінація за будь-якою ознакою. Зокрема, метою закону є дотримання принципів рівноправності людей незалежно від їх раси, кольору шкіри, статі, громадянства, віросповідання, сімейного стану, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, політичних поглядів і так далі.

Прихильники

Прийняттю законодавства відразу зраділи у Європейському Союзі.

«Сучасне суспільство захищає права і гідність кожної людини, незалежно від кольору шкіри, релігії, статі, сексуальної орієнтації тощо.

Справа не в «традиційних цінностях» або «європейських цінностях» - це загальні людські цінності. Ухваливши антидискримінаційний закон, Грузія показала, готова піклуватись своїх громадян і підтвердила це на рівні законодавтва,» - заявив президент Ради Європи Герман Ван Ромпей.

Противники

Прийняття антидискримінаційного законодавства викликало бурхливу реакцію серед представників патріархії, деяких НУО та православних груп, які останнім часом не раз проводили акції протесту в Тбілісі і Кутаїсі. Зокрема, патріархія країни вимагала вилучити зі списку ознак дискримінації терміни "сексуальна орієнтація" і "ґендерна ідентичність".

Також церковники виступили і проти боротьби за легалізацію одностатевих шлюбів. Активізація будь-якої теми, пов'язаної з представниками ЛГБТ-спільноти в Грузії, є цілеспрямованою провокацією, щоб перешкодити процесу інтеграції країни в Євросоюз, сказав керівник прес-центру Патріархії Грузії, протоієрей Давид Шарашенідзе, коментуючи заяви Георгія Татішвілі.

Спільнота

Директор громадських центрів НУО «Ідентоба» (Ідентичність) Іраклій Вачарадзе, який днями залишає посаду, вирішив пожертвувати отриману за 5 років зарплату на будівництво притулку для ЛГБТ.

Також у Грузії презентували звіт «Досягнення та виклики ЛГБТ-руху в Грузії 2010-2016» включає в себе виклики і проблеми, перед якими стоять ці люди.

Вачарадзе нагадав про події 17 травня 2013 року, коли кілька десятків тисяч чоловік, зокрема, представники духовенства, паства і представники громадських організацій, завадили проведенню акції на захист прав ЛГБТ. За його словами, винуватців так і не покарали належним чином.

У звіті сказано, що в той день держава програла релігійному фанатизму.

У той час як в США і інших країнах останні 25 років борються за дозвіл одностатевих шлюбів, в Грузії йде боротьба за те, щоб людей не вбивали, чи не підпалювали їм волосся в скверах і не виганяли неповнолітніх на вулицю, підкреслив Вачарадзе.

За роки існування (з 2010 року) «Ідентоба» провела тренінги, семінари та дослідження на тему зміни гомофобного середовища. 

Члени організації "LGBT Грузії" 17 травня минулого року провели акцію протесту біля міністерства юстиції з вимогою своєчасного виконання накладених Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ) зобов'язань.

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти