470

В Дніпродзержинську посварилися через гендер та геїв


Конфлікт розпочався після пропозиції свободівця прибрати з назви координаційної ради з питань гендерної політики та протидії насильству в сім’ї слово “гендер”

В Дніпродзержинську посварилися через гендер та геїв

На думку деяких членів міськвиконкому Дніпродзержинська, термін, використаний в назві координаційної комісії, може стати причиною серйозних несприятливих для міста наслідків.

На засіданні 16 січня, обговорювалося питання створення координаційної ради з питань сімейної та гендерної політики, попередження насильства в сім'ї, протидії торгівлі людьми.

Гостру дискусію викликало словосполучення “гендерна політика”, яка, на думку ряду учасників обговорення, призведе до широкого прояву невластивої для обох статей поведінки і проведення парадів представників ЛГБТ-спільноти. Як зазначив секретар міськради Олександр Залевський, згідно з визначенням «гендеру» не обов'язково соціальна стать збігається з біологічною.

Тоді від члена міськвиконкому Івана Омельяненко (ВО «Свобода») надійшла пропозиція виключити цей термін з назви координаційної ради.

“Якщо суспільство дозволяє чоловікові не бути чоловіком, то до чого ми прийдемо?”, - обурився чиновник. Його пропозиція повністю підтримав його однопартієць Олександр Залевський, кілька інших членів міськвиконкому та міський голова. Однак голосів для прийняття рішення не вистачило і члени міськвиконкому зійшлися на тому, що з цього питання необхідно буде провести круглий стіл із залученням представників духовенства і науки.

Круглий стіл

На круглому столі 10 лютого в міськвиконкомі Дніпродзержинська, знову обговорювали, що таке гендер і чи потрібна координаційна рада з такого питання.

Про проект рішення заснувати координаційну раду з гендерної політики та попередження насильства в сім'ї розповіла Олена Посилаєва з міського управління охорони здоров'я і соцзахисту. Заснувати раду рекомендує облдержадміністрація, раніше її функції виконувала жіноча рада в Дніпродзержинську, говорила вона. Мета - забезпечення гендерної рівності - рівноправність чоловіків і жінок.

"Гендер - це соціальна стать, яку людина може в собі виховувати, - заявив свободівець Іван Омельяненко. Він сказав, що слово гендер в назві ради, “легалізує” громадські ініціативи, які “пропагують гендерну культуру”.

Йому заперечила депутатка міськради Наталія Шкуренко, на думку якої “секс меншини завжди були представлені в Україні, тому обмежувати їх права - не по-європейськи”.

“Гендер - поняття більш широке, ніж стать. Стать не вибирають, а гендерну роль можна вибирати, - каже Таміла Єрмакова, доцент кафедри соціології ДДТУ. Гендерна політика, за її словами, - це політика рівноправності при виборі і реалізації такої ролі”.

"Якщо є побоювання легалізації одностатевих шлюбів, значить, це явище вже є" - , зазначила кандидат соціологічних наук Єрмакова.

Проте, свободівець Токовенко не здався та заявив, що “слово гендер в назві координаційної ради - перший крок до пропаганди сексуальних збочень та додав, що його однодумці не допустять гей-парадів у Дніпродзержинську - законним або незаконним шляхом”.

Учасники обговорення вирішили повторити “подвиг” Голови Верховної Ради Володимира Гройсмана, який під час голосування за антидискримінаційну поправку, що забороняє дискримінацію за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності в трудовій сфері, заявив: “В Україні одностатевих шлюбів не буде!”.

Таким шляхом пішли і учасники обговорення: одноголосно заявили, що в Україні одностатевих шлюбів не буде, проте слово “гендер” з назви прибирати не стали.

Як бачимо, дискусія про права ЛГБТ-спільноти та гендерну рівність вже давно вийшла за межі столиці України, чи великих міст і активно розгортається в менших містах. Варто відзначити, що там є високоосвічені люди, які закликають не закривати очі на проблему, а думати, як її вирішити, що, безперечно, дає надію на покращення становища ЛГБТ-спільноти в Україні.

Підготував Левчук Тимур

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти