“Національний ЛГБТ-портал” розпочинає серію матеріалів: “Що відомі українці думають про Марш Рівності в Україні?”

На початку червня у Києві відбудеться Марш Рівності. Очікується, що цього разу на нього вийде ще більше людей, ніж торік.
“Національний ЛГБТ-портал” розпочинає серію матеріалів: “Що відомі українці думають про Марш Рівності в Україні?”. Сьогодні ми публікуємо першу частину.
Зураб Аласанія, Генеральний директор Національної телекомпанії України
До Маршу рівності я відношуся рівно. Як і до будь якого іншого маршу на будь яку іншу тему. Приблизно так: "Кожний правий має право на те що зліва, і те що справа".
Якщо людина захоплена якоюсь ідеєю — вона може її виразити, наприклад, от таким шляхом — виходячи Маршем.
Я теж захоплений ідеєю, що правда, іншою — Суспільним мовленням; виражаю я її скучніше — просто роботою для її втілення. Але.
Свобода волі та свобода виразити її — для мене дуже багато значать.
Тому що в це входить й свобода від обов'язковості виражати будь що.
Олександр Барабошко, блогер
Загалом я не підтримую штучне привернення уваги до питань, які не є проблематикою. Вважаю, що Марші рівності - це, в першу чергу, розпил грантів і, в останню чергу, інтереси тих, хто потребує тієї рівності.
Інтерв`ю з Барабошко “Національного ЛГБТ-порталу” можна прочитати тут.
Ярослав, лідер гурту MAiAK
Я вважаю проведення Маршу рівності поганою ідеєю.
Для того, щоб побороти дискримінацію і агресію по відношенню до меншин, як в принципі агресію в цілому і ще ряд життєво важливих соціальних проблем, потрібно ще не один рік всім разом працювати розвиваючи в країні культуру в усіх аспектах.
На даний період часу проводити таку акцію - це як перед биком червоною ганчіркою розмахувати.
Микола Васильків, телеведучий
Марш рівності - це прикольно. Дає гарний компоратив типу, як тут і як там. У Парижі це весело, карнавально, всі приколюються, в Києві демонстрантів 50, на них три кордони “мусорів”, пару сотен “тихарків”, проплачені гопніки, непроплачені гопніки. Всі приколюються не з самих учасників ходи, а з чьортів навколо. І не безпосередньо, а уже в інтернеті.
Я не ходив торів, навіть не знаю, коли і де. Якщо на цей раз буду поруч, то подивлюся.
Максим Кицюк, громадянський активіст
Я вважаю, що в розвиненому та перспективному до демократії суспільстві, яке наразі формується в Україні, має бути кілька стовпів - Закони України, максимальний захист Прав Людини та плюралізм думок з презумпцією невинуватості та суцільна безпека кожної людини щодо різномаїття поглядів.
Марш Рівності - це насамперед виклик консерватвним середовищам щодо врахування поглядів інших, це невід'ємне право кожного учасника маршу на свободу мирних зібрань та свободу слова й волевиявлення, а також це актуалізація проблематики дискримінації різних міноритарних груп та меншин.
У час великих змін, який триває в Україні, дуже важливо будувати політичну націю, яка пишатиметься кожним своїм представником, спільно розбудовуватиме країну та прикладом нового миру та порозуміння впроваджуватиме геополітичні важелі у зовнішній політиці та світовому співтоваристві.
Підготував Олексій Сімончук
Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua