1092

Associated Press: Все більше біженців з числа ЛГБТ зазнають насилля


В країнах ЄС зростає число нападів в таборах для біженців, пов'язаних з переслідуванням представників ЛГБТ, які прибули з країн Близького Сходу і Північної Африки

Associated Press: Все більше біженців з числа ЛГБТ зазнають насилля

На думку AP, по всій Європі ЛГБТ-біженці все більше відчувають фізичне та сексуальне насильство, словесні нападки в спеціальних центрах для біженців. У Данії, Нідерландах, Німеччині, Іспанії, Швеції та Фінляндії постійно документують такі випадки.

AP відзначає, що люди піддаються насильству з боку інших біженців, а також, з боку представників правоохоронних органів і перекладачів.

Ці випадки сигналізують про прірву між культурами, відзначає видання, адже багато біженців прибувають з консервативних мусульманських країн, де гомосексуальність є забороненою темою, в той час як громадяни європейських країн демонструють толерантне і терпиме ставлення до представників ЛГБТ.

У Сирії, наприклад, гомосексуальність є кримінально караною, бойовики «Ісламської держави» вбили понад 30 геїв.

У Німеччині, Федерація лесбійок і гомосексуалів нарахувала 106 випадків насильства стосовно ЛГБТ-біженців тільки в районі Берліна з серпня по кінець січня. Більшість інцидентів сталися в центрах для біженців, в 13 випадках було скоєно сексуальне насильство.

"В минулому році федерація розмістила 50 людей в приватних будинках, через те, що центри для біженців занадто небезпечні для них", - заявив глава федерації Йорг Штайнер.

На думку правозахисників і ЛГБТ-активістів, поки що уряд Німеччини ігнорує проблему і вона лягла на плечі правозахисних груп і місцевих ініціатив.

Наприклад, ініціативна група "Schwulenberatung" відкрила в Берліні центр для ЛГБТ-біженців, який розрахований на 122 біжанця.

Така проблема існує і в Іспанії, де, два біженці з Камеруну і ще один з Марокко піддалися фізичному насильству після того, як їх сексуальна орієнтація стала очевидною іншим жителям центру.

У Швеції суд засудив біженця до п'яти місяців в'язниці минулого літа за загрозу смерті, коли він придушив іншого біжанця в центрі для біженців. Коли жертва впала на підлогу без свідомості, зловмисник завдав ще один удар.

Зловмисник був «обурений тим, що Швеція захищає гомосексуалів», і впевнений, що «всі вони повинні бути забиті до смерті».

У Фінляндії випадки гей-домагань і насильства, також, були зареєстровані в центрах для біженців. В результаті, деякі з центрів відокремили безпечний простір для тих, хто боїться сексуальних домагань і насильства.

Також, випадки насильства зареєстровані в Нідерландах, Данії та інших європейських країнах.

На думку AP, проблема біженців потребує вирішення, а біженці все одно відчують себі в безпеці, тільки після того, як отримають притулок і знімуть власне житло.

Фото: akosbalogh.com

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти