1512

Що думають про Марш Рівності відомі українці? (Частина друга)


Ярослав Лодигін, Любко Дереш, Максим Еріставі, Михайло Крупін, Костянтин Почтар та Ілля Стронґовський

Що думають про Марш Рівності відомі українці? (Частина друга)

На початку червня у Києві відбудеться Марш Рівності. Очікується, що цього разу на нього вийде ще більше людей, ніж торік. 

“Національний ЛГБТ-портал” продовжує серію матеріалів: “Що відомі українці думають про Марш Рівності в Україні?”. Сьогодні ми публікуємо другу частину. Першу можна прочитати тут.  

Ярослав Лодигін, радіо “Аристократи” 

Фото: Facebook

Я вважаю, що в такій країні як наша, Марш рівності - ледь не єдиний спосіб голосно сказати про проблеми, з якими стикається ЛГБТ-спільнота.

Інколи подібні марші з часом переростають у великі театралізовані паради, бачив такий у Кейптауні колись, і це було весело. Але розумію, що багатьом людям може не подобатися самі такі карнавали. Але всі дорослі люди, і можуть робити все, що завгодно, допоки це не порушує закон. На Марш піду, якщо хтось запросить, або якщо я зрозумію, що потрібен там

Любко Дереш, письменник

Фото: Буквоїд

Я не підтримую Марш Рівності, бо вважаю, що сексуальна ідентичність людини - це її приватна справа і  сумнівний привід пишатися або якось демонструвати її. Я приймаю людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією, як і всіх інших людей, однак не вважаю, що на це потрібно якось особливо акцентувати чиюсь увагу - тим більше, такої широкої громадськості. 

Власне, з цих причин на Марш Рівності йти не планую - він мені не цікавий.

Максим Еріставі, Hromadske TV 

Фото: maximeristavi.tumblr.com

Український Марш Рівності - це критично важливий івент в підтримку цивільних прав кожного українця, а не тільки квір-ком'юніті.

Поки ми будемо здатні захищати права кожного українця, виходити на мирний марш на підтримку своїх свобод і думок, ми маємо право називати себе не просто демократичною державою, але й здоровим суспільством. 

Я думаю все більше українців розуміють це, саме тому в минулому році рекордна кількість людей, що не належить до ЛГБТ приєдналися до Маршу в Києві. Думаю в цьому році їх буде ще більше. Серед них буду і я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Максим Еріставі «Я гей, і моя країна мене зневажає»

До того ж важливо розуміти, що з огляду на розміри і вагу України в регіоні, на неї озираються багато сусідніх країн: тому успіх будь-яких цивільних маршів в Україні - це сигнал для інших, що регіон Центральної, Східної Європи рухається в здоровому напрямку.

Михайло Крупін, музикант 

Я можу придумати безліч "необхідних" маршів в нашій країні, і я б так само ці марші підтримав. Зараз ми говоримо про Марш рівності, який жодного разу спокійно не проходив.

Це, звичайно, дуже поганий індикатор для світових правозахисників і дуже погано для іміджу країни. І це повинно стати приводом для того, щоб вільнодумні не ЛГБТ-люди вийшли на цей марш на підтримку секс-меншин і на підтримку того ж іміджу країни.

Інтерв`ю "Національного ЛГБТ-порталу" з Крупіним можна прочитати тут.  

Костянтин Почтар, музикант (5 Vymir, Postman)

Фото: liroom.com.ua

Я вважаю, що забороняти людям бути щасливим із тим, ким вони хочуть - це злочин. На мою думку, важливо донести, що люди, які належать до секс-меншинств - такі ж самі громадяни цієї країни і члени суспільства. Людей можна судити за їх вчинками, а не за тим, хто із ким спить. Якщо марш ставить перед собою ці задачі - дуже ок. 

Людям треба пояснювати, що кожен має право на те, щоб не бути засудженим через те, що він кохає.

На марш я не піду. Я не думаю, що це дієвий спосіб щось комусь довести. З людьми треба спілкуватись - тут є дуже багато роботи, поки суспільство почне рахуватись із тими, хто відрізняється. Мова не тільки про секс-меншинства. Варто пам'ятати, що кожен має право бути щасливим і бути коханим. Коли мова заходить про ці поняття, для мене не існує стереотипів.

Ілля Стронґовський, дизайнер

Фото: LGBT-Talk

Я дуже підтримую всі заходи, що утверджують права людини і декларують рівність всіх людей. Якщо цього року буде дотримано умов безпеки, я радо візьму в ньому участь.

 

Підготував Олексій Сімончук
 

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти