416

40 років тому розпочався рух за прав ЛГБТІК в Австралії


У суботу ввечері в 1978 році, сотні прихильників прав ЛГБТІК вийшли на вулиці Сіднея. Вони були натхненні міжнародною солідарністю, яка поширюються по всьому світу після заворушень 1969 року («Стоунволлівські бунти»)

40 років тому розпочався рух за прав ЛГБТІК в Австралії

Пройшло майже десять років з тих пір, як ЛГБТІК, боролися проти дискримінації і переслідування поліції. Зараз, можна чітко сказати, що заворушення - каталізатор руху за права ЛГБТІК у світі.

У суботу 24 червня 1978 в Сіднеї те, що почалося, як свято «Гордості» на площі на Оксфорд-стріт, перетворилася в застосування насилля з боку поліцейських.

Заблоковані поліцією

Під час параду, демонстранти йшли за вантажівкою по вулиці, скандували і танцювали під музику. 

Те що сталося далі, змінило хід історії руху за права ЛГБТІК в Австралії. Коли вантажівка досягла центрального парку міста, Гайд-парк, поліцейські накинулися і заблокували вантажівку, вимкнули музичну систему і заарештували водія.

Активісти продовжували свій марш вздовж іншої головної дороги міста, Вільям-стріт, а потім в Дарлінгхерст Роуд. Це привело їх прямо в поліцейську пастку, де автозаки і офіцери чекали протестуючих.

Кривавий і жорстокий конфлікт між поліцією і активістами за права ЛГБТІК, призвів до затримання 53 осіб, з них багато хто зазнав подальшого ув'язненні. Гомосексуальність вважалась злочином в Новому Південному Уельсі до 1984 року. 

У той час, Sydney Morning Herald опублікувала повні імена, адреси і професій заарештованих, це був аутинг для активістів, через що, деякі з них втратили свої домівки і робочі місця.

Це був руйнівний момент у історію боротьби за права ЛГБТІК в Австралії, але він став початком серії подій, які призвели до змін законодавства, в тому числі можливість протестувати без дозволу і в кінцевому підсумку декриміналізації гомосексуальності в Австралії.

У 1979 році парад Марді Гра пройшов без будь-яких інцидентів. З того дня, гей-парад є одним з найбільших в світі і проходить по тому ж шляху, по якому йшли перші активісти у 1978 році. 

Участь поліцейських на гей-параді у Сіднеї, 2013 рік.

Незалежний депутат Алекс Грінвіч також високо оцінив дії активістів в їх боротьбі за права геїв в Новому Південному Уельсі. "Ми всі тут через вашу хоробрість, вашу мужності, вашу жертву", - сказав він.

Оригінал публікації: Mashable

Підготував Левчук Тимур

 
 
 
 

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти