5985

15 найкращих фільмів про ЛГБТ за версією сайту "Кинопоиск"


“Національний ЛГБТ-портал” зробив добірку найкращих фільмів на ЛГБТ-тематику за версією сайту “Кинопоиск”.

15 найкращих фільмів про ЛГБТ за версією сайту "Кинопоиск"

1. Стівен Фрай: Десь там (2013) 

Стівен Фрай досліджує, як бути гомосексуалом в різних куточках світу.

Рейтинг: 8.4 

2. Філадельфія (1993) 

Два головних герої не схожі як біле і чорне - їх розділяє колір шкіри, суспільне становище, сексуальна орієнтація, смертельна хвороба. Але кожен - служить закону і готовий боротися проти будь-якої несправедливості. 

Рейтинг: 7.8

 

3. Горбата гора (2005) 

На тлі мальовничих просторів штату Вайомінг розгортається витончена романтична історія складних взаємин двох молодих людей - помічника власника ранчо і ковбоя родео.

Рейтинг: 7.5

 

4. Мій особистий штат Айдахо (1991)

Скотт - син мера Портленда, вулична поведінка і чоловіча проституція для нього - бунт. Майк - ґей, який страждає нарколепсією, він немає ніяких засобів до існування. Разом два хастлера (гомосексуала-повії) пускаються в подорож у пошуках мами Майка, яка приводить їх в його рідне місто - Айдахо, і далі в Італію і назад в Портленд.

Рейтинг: 7.1


5. “Таємні щоденники міс Енн Лістер” (2010)

У XIX столітті в Йоркширі багата сирота Енн Лістер живе з тіткою і дядьком, які прагнуть видати її заміж, не відаючи того, що вона - лесбійка. Вона записує своє думки і справи у закодований щоденник. Коли її кохана Маріана Белкомб укладає фіктивний шлюб з багатим старим Чарльзом Лоутоном, вона відчуває себе відданою і, хоча Маріана відвідує її, відносини ніяк не розвиваються. Їй допомагає стара любов Тіб, вона намагається викликати ревнощі у міс Браун, але з цього нічого не виходить. Власник рудників Крістофер Роусон, пропонує їй руку і серце, які вона відхиляє, кажучи, що її сексуальність - предмет місцевих пліток. Після цього Енн зустрічає Енн Уокер. 

Рейтинг: 7.1. 

 

6. Гарві Мілк (2008) 

Стрічка про першого американського політика Гарві Мілк, який публічно визнав свою гомосексуальну орієнтацію. Він був обраний в міське правління і виступав за прийняття законопроекту про права ґеїв і лесбійок.

Рейтинг: 7.1

 

7. Доктор Кінсі (2004) 

Фільм заснований на реальних подіях. У 1953 році лікар-сексопатолог Альфред Кінсі досліджує сексуальне життя і сексуальні фантазії мільйонів американців. Одкровення багатьох опитаних викликають подив у всіх націй: багато хто з них займався сексом до весілля, з великою кількістю партнерів, з різними предметами.

Засоби масової інформації, а разом з ними і католицька церква, представили дослідження Кінсі в поганому світлі, вони видали безкомпромісне твердження, що всі американки займаються сексом тільки зі своїми чоловіками. Скандал досягає свого апогею тоді, коли Кінсі впроваджує результати своїх досліджень в лікувальну практику.

Рейтинг: 7.0

8. Шибеник (2011) 

Лорі десять років. Разом з батьками та молодшою сестричкою Жанною вона переїхала жити в нове місце. На вулиці літо; сусідські хлопці весь день грають у дворі, але Лора поки що нікого не знає. Вона знайомиться з Лізою, дівчинкою свого ж віку, і прикидається перед нею хлопчиком. Так, Лора стає Міхаелем і починає дружити з іншими дітьми. Поступово вони з Лізою зближуються, через що положення Лори-Міхаеля стає все більш двояким. 

Рейтинг: 7.0 

 

9. Я люблю тебе, Філіп Морріс (2008)

Стівен Расселл - зразковий батько сімейства - в результаті зухвалої афери опиняється в техаській в'язниці. Там він без пам'яті закохується в іншого ув'язненого, Філіпа Морріса.

Рейтинг: 6.9

 10. Дівчина з Данії (2015) 

Дії відбуваються в 1920-х роках в Копенгагені. Ілюстраторка і художниця Герда Вегенер просить свого чоловіка Ейнара попозувати в якості жіночої моделі. Портрети набувають популярності і Герда продовжує писати картини зі своїм чоловіком в якості жінки. Ейнару подобається власна жіноча зовнішність і він починає жити під ім'ям Лілі Ельбі. Згодом Ельбі стає першою людиною, що пройшла хірургічну корекцію статі.

Рейтинг: 6.8 

11. В ім'я.. (2013)

Адам - католицький священик, який знайшов своє покликання - бути рабом Божим - у віці 21 року. Він живе в селі, в Польщі, де працює з підлітками з девіантною поведінкою, які постійно б'ються і лаються. Працюючи, Адам намагається уникнути зближення з молодою блондинкою на ім'я Єва. І обітниця безшлюбності не єдина причина його поведінки. Адам знає, що насправді він бажає чоловіків, і його відхід у священики - лише спроба втекти від своїх сексуальних уподобань ...

Рейтинг: 6.6

 

12. Гана вільна (2009) 

Фільм розповідає про багаторічні відносини між двома жінками: від дитинства до старості. Перебуваючи в будинку для людей похилого віку, Хана згадує все своє життя. У цьому ж будинку знаходиться і Рейчел - її кохана. Рейчел в комі, її дочка забороняє Хані з нею побачитися. Прикута до ліжка, Хана згадує моменти свого життя, пов'язані з Рейчел, повні як кохання, так і нерозуміння.

Рейтинг: 6.5  

 

13. Вийти в тиші (2009) 

Біографічний фільм про молодого хлопця з невеликого містечка, який оголошує про своє ґей-весілля у рідному містечку в Пенсільванії. А потім він починає згадувати про те, як йому жилося в цьому місті, про те, як важко йому бути ґеєм в школі, як в цьому консервативному релігійному містечку всі були налаштовані проти гомосексуалів, як його підтримувала матір, і як сусіди відверталися від нього. Фільм про гомофобію в невеликому місті.

Рейтинг: 6.5 

14.Тиха правда (2012)

Після того, як чотирнадцятирічний хлопчик повністю переконався у своїй нетрадиційній орієнтації, перед ним постали питання прийняття себе такого, як є. І головне, якісь зміни відбуваються в його вірі в Бога і як Бог прийме його?

Рейтинг: 6.5 

 

15. Підпільники (2007) 

Фільм про поганих хлопців, про ґей-кохання серед іспанських терористів-басків. 3 друга, 3 баска, всі молоді хлопці, і всі вони знаходяться в рядах іспанських сепаратистів, які мріють про відокремлення провінції басків від Іспанії.

Рейтинг: 5.7

Підготував Олексій Сімончук

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти