888

Перший крок: українських викладачів починають вчити говорити про сексуальність


Правозахисні організації домовилися з Міністерством освіти про серію тренінґів на тему сексуальності для методистів

Перший крок: українських викладачів починають вчити говорити про сексуальність

“Так, колеги, щоб усі вели себе надзвичайно толерантно. Хто був на нараді - знає про що йде мова. Слухаємо і робимо, що нам кажуть”, - спілкуються між собою методисти з різних областей України за декілька хвилин до початку тренінґу про те, як коректно говорити про сексуальність. 

Організації “Терго” і “Точка Опори”, за підтримки GIZ, домовилися з Міністерством науки і освіти про серію зустрічей із методистами навчальних закладів.

Метою заходів є надання людям базових понять про сексуальність, види та складові сексуальності людини; стадії прийняття своєї сексуальності; напрацювання методичних підходів до "відвертих" розмов з учнями старших класів. 

“Я дуже хвилювалась, готуючи цей тренінґ, адже потрібно дорослим людям, професіоналам, з великим життєвим досвідом, розказувати про різноманіття, про сексуальність, та ще й про гомосексуальність. Виявилось, що учасники тренінґу були дуже відкриті і налаштовані на роботу, вони з цікавістю та ентузіазмом сприймали інформацію, тренінг виявився дуже емоційним, адже учасники плакали на "Живій бібліотеці", коли мама ґея розповідала про камінг-аут свого сина”, - розповідає Марина Диденко, психологиня, лекторка першої зустрічі.

Коли учасники зустрічі підводили підсумки, то проговорили, де саме - на уроках чи у виховній діяльності, вони будуть використовувати отриману інформацію. 

"Наприкінці зустрічі вони підходили до мене і дякували. Мене переповнювали різні емоції, адже це перші кроки.

Тепер вони приїдуть до свого міста і зможуть донести правильну коректну інформацію. А якщо дитина з гомосексуальною орієнтацію звернеться до них - вони будуть знати, що відповісти і як необхідно себе поводити”, - каже Марина. 

Під час тренінґу присутні могли поговорити з відкритим ґеєм Микитою Сторчаком, який виступив у ролі “живої книги” і розповів про власний досвід камінг-ауту. 

“Я очікував від вчителів почути більше про те, як почувають себе ЛГБТ-люди в школі, як впоратися з булінґом, і як боротися з дискримінацією в колективі. Але більшість питань були спрямовані на тему гомосексуальності в цілому. Питали чи відчуває себе один з учасників гомосексуальних відносин жінкою, чи не вважаю я, що моя гомосексуальність - це лише віяння моди. Я вдячний тим вчителям, що задавали питання, вони намагалися роз'яснити для себе феномен гомосексуальності і трансеґендерності у підлітків. Звичайно, були і мовчазні учасники та учасниці тренінгу, були і ті, хто “підживлювали” свої стереотипи. Відчувався їх рівень неосвіченості в плані сексуальності, що багато говорить про сферу освіти загалом”, - розповідає він. 

Хлопець сподівається, що більшість вчителів у процесі викладання усвідомлять особисто для себе, що необхідно висвітлювати тему сексуальності на уроках біології та основах здоров`я. 

“Треба розповідати, що бути гомосексуальною, бісексуальною або трансґендерною людиною - це нормально.

Вкрай важливо проводити подібні тренінги у майбутньому. Було б чудово, якби їх зробили обов`язковими”, - вважає він.

Першою зустріччю залишилися задоволені і організатори, і учасники. Перші через те, що їх починають слухати, а другі - що отримують нові знання, які допоможуть їм у майбутньому. 

Олексій Сімончук, фото -  ВБО "Точка Опори"

 

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти