458

Звіт ООН: заборона гомосексуальності – пряме заохочення до насильства на ґрунті ненависті


У країнах, де заборонені одностатеві стосунки, люди проходять принизливі медичні огляди, близькі до катування

Звіт ООН: заборона гомосексуальності – пряме заохочення до насильства на ґрунті ненависті

Згідно зі звітом Організації об’єднаних націй, криміналізація гомосексуальності може призводити до тортур. Така картина актуальна для більшості з тих 76 країн, де одностатеві стосунки офіційно заборонені. Про це пише The Guardian.

У своєму останньому зверненні до Ради с прав людини ООН професор Хуан Мендез (Juan Mendez), спеціальний доповідач з питань тортур та жорстокого поводження, закликав до декриміналізації гомосексуальності. Він аргументував свою позицію тим, що офіційна заборона – за якою іноді слідує смертний вирок – легітимізує гомофобію та злочини на ґрунті ненависті.

Відкрито звинувачуючи закони, які діють у багатьох африканських, азіатських та східно-європейських країнах, Мендез, колишній аргентинський політв’язень, закликає уряди переглянути свої законодавчі акти.

«Існує чіткий зв’язок між криміналізацією ЛГБТ-людей та гомофобними й трансфобними злочинами на ґрунті ненависті, поліцейським свавіллям, насиллям та цькуванням у родині й суспільстві», – йдеться у звіті.

«Щонайменше у 76 країнах існують закони, які передбачають кримінальну відповідальність за добровільні стосунки між дорослими людьми однієї статі. Вони порушують права людей на приватність, а у деяких випадках призводять до смертної кари.

Подібні закони створюють клімат, в якому насилля проти ЛГБТ з боку держави та звичайних людей виправдовується та залишається безкарним».

У звіті йдеться про те, що в країнах, де гомосексуальність протизаконна, «підозрювані в одностатевих стосунках чоловіки проходять примусовий анальний огляд, аби отримати фізичний доказ гомосексуальності. Такий огляд не має медичних показань, він може мати негативні наслідки для здоров’я і навіть бути схожим на тортури».

Заява спеціального доповідача ООН допоможе правозахисним групам, таким як лондонська Human Dignity Trust, проводити кампанії проти криміналізації та підтримувати апеляційні позови по всьому світі.

У звіті Мендез зазначає: «Держави завжди є співучасниками насилля проти жінок, лесбійок, геїв, бісексуалів та трансгендерів, оскільки саме вони прийняли дискримінаційні закони та створили атмосферу нетерпимості».
Мендез робить висновок, що «країни мають декриміналізувати одностатеві добровільні стосунки між повнолітніми та скасувати всі закони, які передбачають переслідування осіб за ознакою їх сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності».

Джонатан Купер (Jonathan Cooper), голова Human Dignity Trust, підтримав свого колегу:

«Держави не можуть продовжувати захищати свої дискримінаційні законі за жодних умов. Криміналізація гомосексуальності уже давно заборонена міжнародним законодавством з прав людини. Цей звіт не залишає нам сумнівів: кримінальне переслідування одностатевих стосунків – надзвичайно серйозне та систематичне порушення прав людини. Воно прирівнюється до репресій. І воно має закінчитись».

Бізі Алімі (Bisi Alimi), ЛГБТ-активіст із Нігерії, який був вимушений залишити свій дім, коментує: «Цей звіт підтверджує те, що багато ЛГБТ-людей знали на своєму досвіді. Я сподіваюсь, що він надасть необхідну вагу голосам активістів, які ведуть щоденну боротьбу з варварськими законами в моїй рідній Нігерії та багатьох інших країнах. Ці закони завдають невимовної шкоди ЛГБТ-людям – таким, як я».

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти