465

Куди піти прогресивному гею 8 березня, або феміністичний березневий гід


Гендерна рівність в суспільстві - запорука прав ЛГБТ в майбутньому, адже це про руйнування гендерних стереотипів, гендерних ролей, через які ЛГБТ-люди страждають та зазнають дискримінації (через те, що не вписуються в "норми")

Куди піти прогресивному гею 8 березня, або феміністичний березневий гід

В цьому матеріалі подані події, які відбуватимуться в Києві.

7 березня

Фемінізм як постструктуралізм: лекція

7 березня о 16:00
Арт-простір "SKLO"

Лектор - невідомий. “Якщо трошки відкрити завісу: ми хочемо, щоб люди зосередили увагу на самих інтенціях, а не на особистості лекторки, - заявляє Феміністична ініціатива "Борщ"

Марш жіночої солідарності проти насильства

8 березня о 12:00. Подальшу інформацію організатори обіцяють надати згодом.

Питання, які хоче актуалізувати марш:

Оплата праці

Серед чоловіків вищу освіту мають 74%, а серед жінок — 85%. При цьому з технічних працівників або працівниць жінок - 63%, а серед керівного складу підприємств жінок лише 19%. Це явище називають “скляна стеля”: жінці не дають підвищення, наприклад, через упередження, що чоловіки мають кращі здібності, ніж жінки.

На додачу, середня зарплата за годину в жінок на 3,59 грн менша, ніж у чоловіків. Здається, це маленька сума, проте це означає різницю близько у 570 грн на місяць, або 6 900 на рік.

Окрім цього, середній дохід жінок — 985 гривень. Це приблизно 60% середнього доходу чоловіків, який становить 1 657 гривень.

Різниця в оплаті існує за будь-яких умов: повному робочому дні чи роботи на півставки.

Насильство в родині

Насильство в сім’ї над жінками поширене в Україні. Станом на 11 листопада 2012 року на профілактичному обліку в органах внутрішніх справ перебували понад 117,4 тис. осіб, які вчинили насильство в сім’ї, з яких поставлено на облік — 73,1 тис. людей. Проте, як твердять експертки, близько 75% жертв насильства ні до кого не звертаються по допомогу, решта переважно звертаються до інших родичів. Це означає, до дані правоохоронних органів не відображають реальної картини.

Диктатура “жіночності”

В усіх продуктах масової культури (ЗМІ, реклама, книги, телебачення) жіноча зовнішність постає начебто окремо від особистості жінки. Зовнішності приділяють набагато більше уваги, ніж особистим якостям, а також оцінюють за зовнішністю та сексуальністю.

Невидимість

За даними Інституту Масової Інформації, на 2013 рік, в більшості випадків (63% в газетах, 76% в інтернеті та 100% у журналах) героями публікацій є чоловіки. Як експерток жінок запрошують менше, ніж в 30% випадків. Також, у ЗМІ героїнями публікацій є жінки тільки у випадках, коли матеріал стосується соціально-побутової тематики. Складається враження, що жінки не можуть бути експертками поза кухнею, дітьми чи доглядом за зовнішністю.

Документальний перформанс «Мене бісить» з нагоди 8 березня

8 березня о 18:30
вул. Васильківська, 1 (м. Голосіївська)
Центр Олександра Довженка,
3-й поверх, культурний простір "Плівка"

Міжнародний день боротьби за жіночу емансипацію 8 березня – чудова нагода поговорити про те, що нас бісить. Чи хочемо ми про це сказати? Про те, що залишається непроговореним на щоденному рівні, що не стає темою медіа-новин?

Цей проект існує, щоб "мене бісить" було почуте.

Участь у читці в контексті роздумів про боротьбу жінок за свої права можуть взяти всі охочі. Для цього треба лише надіслати до 7-го березня авторський текст на адресу [email protected]
На основі почутого планується дискусія.

Феміністична концерт-вечірка "Звуки Ж"

8 березня о 20:00
вул. Васильківська, 1 (м. Голосіївська)
Центр Олександра Довженка,
3-й поверх, культурний простір "Плівка"

Організатори обіцяють, що на вечірці буде панувати простір без сексизму та гомофобії

8 березня - у день боротьби за жіночу емансипацію. Формат вечірки “Звуки Ж” має на меті показати жіночі імена в сучасній електронній музиці, відкрити для публіки нових талановитих виконавиць і представити екстравагантні квір-гурти української музичної сцени, які у своїй творчості підтримують ідеї рівності і фемінізму", - йдеться в описі події

Концерт-вечірка відбуватиметься у культурному просторі “Плівка”, що знаходиться на території Національного Центру Довженка. Перед вечіркою, о 18:30 відбудеться документальний перформанс "Мене бісить"

В знак солідарності з феміністичним рухом виступатимуть:

  • "Настя Зникає"
  • "О"
  • "P.M."
  • "Людська подоба"
  • "Nastya Muravyova"
  • "Dj Таня Ендшпіль"

Ексклюзивний показ фільму "No Land’s Song"

9 березня о 19:00
Кінотеатр "Київ"

Французький інститут в Україні запрошує переглянути "No Land’s Song", режисер: Айят Наджафі (2014). У ролях: Айат Наджафі, Еліз Карон, Жанн Шераль

В Ірані з часів революції 1979 року жінки не мали права співати на публіці, принаймні соло і перед чоловіками... Всупереч цензурі, Сара Наджарі, молода іранська композиторка, намагається організувати офіційний концерт для солісток, запросивши двох французьких артисток, Елізу Карон, Жанн Шераль та туніську співачку Емель Матлуті долучитися до спільного музичного проекту.

Інформація про інші міста буде додана згодом.

Підготував Левчук Тимур

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти