650

Відповідають жінки: чи повинні геї боротися за гендерну рівність?


Лариса Денисенко, Ірина Земляна та Олена Шевченко про те, чому необхідно боротися за гендерну рівність.

Відповідають жінки: чи повинні геї боротися за гендерну рівність?

 Сьогодні відзначається Міжнародний жіночий день. Останні кілька років в Україні гостро стоїть дискусія щодо доцільності святкування цього дня. Вже більше людей розуміють, що за “святом красоти та жіночності” стоїть тяжка боротьба за рівні права між чоловіками та жінками. 

“Національний ЛГБТ-портал” запитав трьох жінок: чи повинні геї боротися за гендерну рівноправність. 

Ірина Земляна, експертка Інституту масової інформації 

Гендерна рівність - це основа прогресивного суспільства та європейської країни. 

Підтримувати ідею рівності - це обов'язок кожного свідомого громадянина. 

Не важливо - це гендерна рівність чи рівність людини з особливими потребами чи рівність людини за сексуальною ознакою чи гендерною ідентичністю.

Лариса Денисенко, письменниця 

Ну,тут цікава постановка питання:ніхто нікому не повинен.

Просто коли йдеться про права людини - колективні потужності працюють краще. 

Я нещодавно знайомилася з сімкою важливих американських діячок-феміністок,майже всі боролися з нерівністю за різними ознаками:расова,за походженням,соціальним статусом,орієнтацією. І всі були результативними. 

Ще показовим є фільм "Право на спадок",там копа гомосексуальної орієнтації грає Джуліана Мур. Там також,на мій погляд,дві боротьби дають результат.

Олена Шевченко, Інсайт

Що таке гендерна дискримінація? Це коли за чоловіком і жінкою суспільство закріплює певні "соціальні ролі". Іншими словами - це очікування від вас моделі "справжньої жінки" або "справжнього чоловіка". ЛГБТ-люди в цю модель апріорі не вписуються, що і стає причиною їх дискримінації та суспільних відносин, як до "ненормальних" і "неприродних". Традиційні гендерні ролі припускають, що "справжній чоловік" - це самець, здобувач, успішний, з дружиною і купою дітей. "Справжня ж жінка", ясна річ, насамперед дружина, берегиня домашнього вогнища і конвеєр дітей. Ні геї, ні лесбійки, ні трансгендери в ці ролі не вписуються і найчастіше їх ламають. 

Саме тому ми так часто чуємо про загрозу традиційним сімейним цінностям з боку ЛГБТ. 

Коли мова заходить про боротьбу за права жінок, ми повинні розуміти, що саме гендерна дискримінація є коренем, який породжує нерівність в суспільстві, коли є "сильні" і "слабкі", "головні" і "гарні". 

Саме тому всім нам потрібно боротися за гендерну рівність.

Відзначимо, що у всьому світі ЛГБТ-спільнота бере участь у різноманітних феміністичних акціяї. Наприклад, нещодавно у Польщі спільнота вийшла на маніфестацію з жінками за легалізацію абортів. 

Нагадаємо, що “Національний ЛГБТ-портал” підготував матеріал, куди піти прогресивному гею на 8 березня. 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти