4809

TOP-10 найкращих ЛГБТ-фільмів за версією сайту «IMDB» (Частина 1)


«Національний ЛГБТ-портал» зробив добірку найкращих фільмів на ЛГБТ-тематику за версією сайту «IMDB» до 2000-го року

TOP-10 найкращих ЛГБТ-фільмів за версією сайту «IMDB» (Частина 1)

1. Rope (1948)

«Мотузка» — фільм Альфреда Хічкока, знятий у 1948 році за мотивами п'єси Патрика Гемілтона «На кінці мотузки». У сюжеті фільму професор Руперт Кеделл читає лекції про надлюдину, і двоє його студентів, Брендон Шоу і Філліп Морган вирішили перевірити його теорії на практиці. Щоб розширити межі своїх можливостей, вони задушили однокурсника Кентлі, заховали його тіло в скриню, яку перетворили на стіл для гостей — батьків і нареченої убитого, з'являється і сам Кеделл. Шоу і Морган починають вести з гостями небезпечну гру.

В основі фільму лежить реальна справа вбивць Натана Леопольда і Річарда Лоебба.

2. Un chant d'amour (1950)

«Пісня любові» - фільм французького письменника, драматурга, режисера і сценариста Жана Жене. Ця короткометражна картина 1950 року зачіпає такі теми, як гомоеротизм, виживання в тюремному середовищі і вуайєризм.

3. Beautiful Thing (1996)

http://www.imdb.com/title/tt0115640/ «Краса» - британський романтичний фільм 1996 року, режисера Хетті Макдональд. Фільм є екранізацією однойменної п'єси 1993 року. Спочатку, фільм призначався для показу на телебаченні, згодом через успіх картини, було вирішено почати прокат фільму на широких екранах.

Джемі - підліток, який проходить період усвідомлення і прийняття своєї гомосексуальності. Незважаючи на те, що він приховує свою орієнтацію, за своєю суттю він мовчазний і не цікавиться типовими речами, якими цікавляться хлопчики в його віці - це футбол і дівчатка, через що піддається регулярним знущанням з боку однокласників.

4. Get Real (1998)

http://www.imdb.com/title/tt0162973/

«Будь собою» - драма британського режисера Саймона Шора, знята за п'єсою «What's Wrong With Angry?» Англійського драматурга і сценариста Патріка Уайльда. Фільм знімався в Англії.

5. Apartment Zero (1988)

«Квартира нуль» - аргентинський політичний трилер. Режисур Мартіна Донована. Ролі виконували Харт Бохнера і Коліна Ферта, фільм пронизаний гомоеротизмом і елементами чорного гумору. Фільм був випущений в 1988 році, а прем'єра була на кінофестивалі в 1989 році.

6. For a Lost Soldier (1992)

«На честь зниклого солдата» - голландський фільм 1992 року по однойменному автобіографічному роману балетмейстера і хореографа Руді Ван Данцига, присвячений романтичним стосункам між дванадцятирічним хлопцем і канадським солдатом в останні місяці нацистської окупації Нідерландів під час Другої світової війни.

7. The Boys in the Band (1970) 

«Хлопці в групі» - американський фільм-драма. Режисер Вільям Фрідкін. Заснований на однойменні п’єсі. Є одним з перших великих американських кінофільмів, які показують гей-персонажів і є початком розвитку КВІР-кіно. В Сюжеті фільму акторський ансамбль геїв, який грає в Нью-Йорку у 70-х роках.

8. A Very Natural Thing (1974)

«Цілком природно» (англ. A Very Natural Thing) - дебютний фільм режисера і сценариста Крістофера Ларкіна.

В сюжеті фільму Девід, який покидає монастир, де він готувався стати ченцем. Хлопець є геєм, він зрозумів, що приховувати сексуальну орієнтацію - вище його сил, а Бог таких не любить. Поселившись в Нью-Йорку і влаштувавшись на роботу шкільним учителем, він закохується.

9. Maurice (1987)

«Моріс» - фільм 1987 року режисера Джеймса Айворі за однойменним романом Е. М. Форстера, історія одностатевого кохання початку двадцятого століття.

Дія відбувається в Кембриджі до Першої світової війни, коли гомосексуальність в Великобританії була забороненою. Клайв (Хью Грант), англієць-аристократ, зізнається однокурснику і близькому другу Морісу (Джеймс Уілбі) в своїх почуттях до нього.

10. The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert (1994)

«Пригоди Прісцилли, королеви пустелі» - кінофільм Стефана Еліота про подорож трьох незвичайних друзів по австралійській пустелі, коктейль з елементів роад-муві, комедії, драми і мюзиклу.

Підготував Левчук Тимур

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти