532

США привертають увагу ООН до проблеми прав геїв за допомогою бродвейського мюзиклу


Мюзикл, як новий дипломатичний інструмент

США привертають увагу ООН до проблеми прав геїв за допомогою бродвейського мюзиклу

Уповноважена Сполучених Штатів привела сімнадцятьох представників ООН на виставу Fun Home, сюжет якої розгортається навколо лесбійки та її батька-гея.

Міжнародна дипломатія часом набуває досить незвичних форм. Саманта Павер (Samantha Power), постійний представник США в ООН, зробила бродвейський мюзикл новим дипломатичним інструментом.

Цього тижня Павер запросила сімнадцятьох представників ООН переглянути музичну виставу Fun Home, головна героїня якої – лесбійка й донька батька-гея. В основі мюзиклу, відміченого премією Tony, лежить автобіографічний роман Елісон Бечдел (Alison Bechdel). Авторка розповідає про своє зростання в маленькому пенсільванському містечку, у родині, що володіє сімейним похоронним бюро. Головна героїня відчуває потяг до жінок, у той час як її батько має таємні стосунки з чоловіками.

Серед запрошених був також представник Росії – країни, у якій за публічні виступи на захист прав геїв та «демонстрацію» гомосексуальності дітям передбачена кримінальна відповідальність. У списку гостей значились і представники Австралії, Намібії, Норвегії, Мексики, Уругваю та В’єтнаму, де минулого року були легалізовані одностатеві шлюби.

Дехто з запрошених зізнавались: вони не знали, про що йдеться у виставі, аж поки її не побачили.

Павер розповіла, що запросила дуже різних людей. Вона хотіла, аби вони побачили реальні історії з життя та дізнались про «проблеми, з якими щодня зустрічаються лесбійки, геї, бісексуали та трансгендери по всьому світі». 

Вистава показує проблему ЛГБТ «в тому форматі, у якому це не може зробити жодна резолюція ООН. І саме так ми маємо її подолати, – каже Павер. – Мова йде про можливість побачити іншу людину. Побачити чиюсь дитину, чийогось батька».

Проте Саманта Павер, колишня журналістка та авторка кількох книг, наголошує: «Потрібен час, аби змінився код ДНК ООН – так само, як колись дуже довго змінювався код ДНК Сполучених Штатів».

Після вистави відбулась дискусія з авторами та акторами мюзиклу, протягом якої висловлювались і деякі посли ООН. Вела дискусію Синтія Ніксон (Cynthia Nixon), зірка серіалу «Секс і місто». 

«Часто наша робота здається занадто абстрактною, – прокоментував представник Швейцарії Юрг Лаубер (Jürg Lauber). – Важливо час від часу нагадувати нам, що ми працюємо для людей». 

Португалець Жуан Вале де Альмейда (João Vale de Almeida), посол ЄС в ООН, розповів про свого молодшого брата. Той зізнався, що він гей, під час довгої подорожі автівкою – так само, як у виставі. І вони разом думали, як сказати про це батькам.

«Все могло піти не так, як хотілося, проте закінчилось добре, – підкреслив Вале де Альмейда. – Тепер у мене є важливий досвід. Я знаю, що у багатьох людей все складається набагато гірше». 

Він високо оцінив виставу та звернувшись до акторів, сказав: «Чудово, що ви поділились з усіма цією історією».

Дипломатичний гамбіт Павер показує намір адміністрації Обами боротися за права ЛГБТ на міжнародному рівні. У 2011 році тодішня державна секретарка Гіларі Клінтон виступила в Женеві з заявою про те, що права ЛГБТ досі залишаються актуальною проблемою.

З того часу американські посольства відкривають двері для ЛГБТ-активістів, проводять заходи та підтримують місцевих правозахисників. Сполучені Штати мають шістьох послів – відкритих геїв: у В’єтнамі, Австралії, Данії, Іспанії, Домініканській Республіці та Організації з безпеки та співробітництва в Європі. 

Минулого року Обама відвідав Кенію, у якій за одностатеві стосунки за взаємною згодою між дорослими людьми можна отримати до 14 років ув’язнення. Він висловив невдоволення президенту Угуру Кеньятта (Uhuru Kenyatta), і мільйони кенійців спостерігали по телевізору обговорення проблеми прав гомосексуалів.

«Я продовжую говорити про це по всій Африці, – зазначив Обама під час прес-конференції в парламенті Неробі. – Переслідування людей за те, що вони інакші – прямий шлях до знищення свободи. І тоді відбуваються дуже неприємні речі».

The Guardian

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти