3822

"Зараз у них в родині вільна і відкрита атмосфера": Свен Штаброт про діяльність “Терго”


Німецький експерт Свен Штаброт, який консультує батьківський рух "Терго", розповів під час другої міжнародної конференції батьків про те, наскільки важливо регіональне співробітництво між ЛГБТ-організаціями.

"Зараз у них в родині вільна і відкрита атмосфера": Свен Штаброт про діяльність “Терго”

Те, що я працюю в Україні - це живий приклад того, як може проходити регіональне співробітництво між країнами. Наш німецький досвід показав, що для того, щоб успішно боротися з ВІЛ/СНІДом необхідне толерантне суспільство, в якому можна про все поговорити. У тому числі, і на тему ЛГБТ.

Кілька років тому наш програмний директор GIZ вирішив створити робоче місце в українській організації "Точка Опори", де я працюю і намагаюся розвивати батьківський рух "Терго".

Чому батьки?

Тому що підтримка, любов і прийняття дитини йде від сім'ї, тому ми вирішили підтримати цей процес в Україні.

Я дуже радий, що це триває і зараз.

Чого ми досягли? У нас зараз близько п'ятдесяти батьків. У перші роки ми починали їх вчити тому, що робили інші країни, які більш розвинені в цьому напрямку. У минулому році ми змогли відправити батьків на Форум ЛГБТ-християн Східної Європи і Центральної Азії, який проходив в Естонії. Після того, як ця сім'я повернулася з форуму, ми кілька разів спілкувалися з їхнім сином і питали про те, що змінилося.

Він у захваті, його батько заново пізнав сина і зараз у них відкрита і вільна атмосфера.

Наші мами також брали участь у міжнародній конференції в Польщі. Це були чудові чотири дні. Більшість з мам, були вперше за кордоном, вперше брали участь в подібній конференції, ще й вийшли на Марші Рівності.

Після цієї поїздки вони почали самостійно організовувати зустрічі батьків і дітей в різних українських містах і рекламували свою діяльність.

Це яскравий приклад того, як регіональний обмін досвідом може вплинути на розвиток організацій.

Ми були в Мюнхені і там почули, як в їх школах говорять про те, як працювати з ЛГБТ. Потім ми отримали їхні матеріали, адаптували їх, щоб використовувати для наших тренінгів з методистами українських навчальних закладів.

У минулому році ми проводили міжнародну батьківську конференцію. Зокрема, в ній взяли участь делегати з Білорусі, які отримали наш досвід і тепер вони у себе в країні рекламують батьківські ініціативи.

Це маленькі приклади того, наскільки важливою є співпраця між організаціями з різних країн.

Записав Тимур Левчук

 

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти