319

“Ми показували конкретних людей з конкретними проблемами”: Як українські ЛГБТ-організації агітували за Україну в Нідерландах


“Ми показували конкретних людей з конкретними проблемами”: Як українські ЛГБТ-організації агітували за Україну в Нідерландах

 У середу, 6 квітня, у Нідерландах відбудеться референдум щодо угоди про Асоціацію України з Європейським Союзом. Інші країни вже ратифікували цю угоду, але, згідно з голландським законодавством, такі рішення повинні прийматися після референдуму. 

Слід зазначити, що він має консультативний характер. Тобто угоду можна буде ратифікувати навіть, якщо виборці скажуть “ні”. Однак уряд країни не може повністю ігнорувати позицію громадян. Тому завдання України зменшити відстань від “ні” до “так” і зробити її якомога меншою. З цією метою останній місяць українські делегації не покидають Нідерланди. 

Зокрема, європейську країну відвідали і представники української ЛГБТ-спільноти, для яких асоціації з ЄС - не просто питання цінностей, а й питання власної безпеки, тому вони і поїхали агітувати за Україну. 

“Національний ЛГБТ-портал” поспілкувався з представниками українських ЛГБТ-організацій, які із робочим візитом відвідали Голландію. Вони розповіли, як саме переконували місцевих мешканців голосувати за Україну, з якими труднощами зіткнулися і поділилися власним прогнозом щодо підсумку голосування. 

Богдан Глоба, виконавчий директор ВБО “Точка Опори”

Зараз у мене досить обнадійливі емоції. На моє відчуття, нам вдалось  переконати нідерландську ЛГБТ-спільноту голосувати за Україну, більше того я зараз бачу як нідерланська ЛГБТ-спільнота включилась в активний процес агітації. 

Будучи в Нідерландах зрозуміли, як мало голландці знають про Україну. Все-таки інформаційна кампанія там проходила досить в’яло. Нам вдалося побувати в п`яти містах, кожен день ми мали близько 5-6 зустрічей, провели кільканадцять політичних дебатів з виборцями. Але найбільшим досягненням вважаю, що вдалось залучити ЛГБТ-спільноту Нідерландів до агітації за Україну. 

Ми використовували дуже різні аргументи.

В основному, розповідали про прогрес України за останні роки і чого нами вдалось досягнути щодо прав людини та говорили про те, що ця угода необхідна нам для подальшого прогресу.

Вважаю, що нам вдалось знайти аргументи для тих голландців, з якими ми зустрічались. Я не впевнений, що ми матимемо позитивний результат, все-таки скептиків досить багато, але зараз впевнений, що розрив буде мінімальний.

Свен Штаброт, інтегрований експерт в рамках українсько-німецького співробітництва GIZ

У мене позитивні емоції після поїздки, тому що на зустрічах у всіх була зацікавленість у батьківській тематиці.

На професійних зустрічах особливих труднощів і стереотипів, в основному, не було. У той же час, на громадських дискусіях люди трошки хвилювалися. Тут більше говорять не про референдум щодо України, а про проблеми Європейського Союзу. Було складно оцінити, наскільки люди взагалі зацікавлені в цьому референдумі. У всіх містах, де ми були, була відсутня будь-яка реклама з цього питання.

Один з аргументів голландців проти України - чи потрібна нам гомофобна країна? Але таких людей меншість, адже більшість взагалі нічого не знає про Україну. Тому головний аргумент - навіщо розширювати межі Європейського Союзу? Адже поки потрібно вирішити існуючі проблеми.

Багато хто не розуміє, що ми не говоримо про вступ до ЄС, а про асоціацію з Європейським Союзом. Цього вони не розуміють, і це успішно використовують противники.

Організація "Терго" представила в Нідерландах свою діяльність - що ми вже зробили, чого ми хочемо, чого не вистачає. Ми зустрічалися з міністром освіти цієї країни. Всі були готові нам допомогти і поділитися досвідом на нашій наступній батьківській конференції.

Поїздка була корисна тим, що ті люди, з якими ми зустрілися, зрозуміли, кому саме в Україні допоможе це "так" на референдумі. Ми показували конкретних людей з конкретними проблемами - ґея, його маму. І говорили, як на їхнє життя вплине асоціація з Європейським Союзом.

Олена Глоба, Голова Батьківської ініціативи “ТЕРГО”

У мене змішані емоції після поїздки. Багато зроблено, але ще більшого хочеться досягти. Хочеться, щоб цей голландський марафон все-таки був би не дарма. Ми дуже багато розповідали про свою країну, про ті позитивні зміни, які зараз відбуваються, про волю нашого народу облаштувати Україну в кращих європейських традиціях. Хочеться вірити, що нам вдалося достукатися до сердець тих, з ким ми зустрічалися.

Ми виконали і, я б сказала, перевиконали програму зустрічей. Часто це було за рахунок сну і відпочинку, але всі жертви виправдані нашою метою: отримати підтримку незнайомої для нас країни і її людей.

Так виходить, що представники організації "Терго", зараз, часто беруть участь в зарубіжних поїздках з різними завданнями, які так чи інакше стосуються розвитку нашої організації, зав'язуванням міжнародних контактів, вивченням зарубіжного досвіду в нашій сфері. Крім цього, ми повезли нашу виставку «Наші рідні», яка розповідала голландцям про життя простих сімей, про їхні сподівання, боротьбу і надію.

Я - оптимістка. За тим інтересом, який голландці виявляли до нас, починаючи від простих громадян і закінчуючи міністрами і міськими головами, мені хочеться вірити, що голландці думають, зважують і, врешті-решт, свідомо дадуть нашій країні шанс. Я тепер починаю боятися іншого, що після всієї роботи, після всіх пристрастей і жертв, а голландцям не просто буде зробити вибір на нашу користь, чи не виправдаємо надій і довіри, як раз, ми. Нехай це буде просто безпідставний страх. 

Наша країна зробила вибір у бік змін, головне не зупинятися. Тримати напруження і вимагати від свого уряду справжнього, а не показного реформаторства. А підтримка, обов'язково, прийде. Ми стукали.

Єлизавета Кузьменко, менеджерка з комунікацій ВБО “Точка Опори”

Фото: Радіо Свобода

Голландці налякані російським світом та Путіним. Але неможливо просто закрити кордон і почувати себе в безпеці. Безпека не вичерпується суто фізичними загрозами. 

Якщо голландці скажуть "Ні" на референдумі Україна-ЄС - це нічого не змінить в короткостроковій перспективі, оскільки референдум є консультативним. Але це означатиме, що страх став сильнішим, ніж бажання поширювати європейські цінності та повагу до прав людини. 

Довгострокова перспектива - це також і "м'яка" безпека.

 Підготував Олексій Сімончук

 

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти