1062

Кохання Ромео і Ромео: 10 книг про ЛГБТ


Уайльд, Барроуз, Каннінгем та інші

Кохання Ромео і Ромео: 10 книг про ЛГБТ

Перший український фантастичний ґей-роман "На Марс" зібрав на "Спільнокошті" 10 700 грн. Це сума, яка необхідна для друку видання. 

У зв`язку із цим, "Національний ЛГБТ-портал" підготував добірку 10 книг про ЛГБТ, які вже назавжди увійшли у світову історію літератури.

“Смажені зелені помідори”, Фенні Флегг

Знаменитий роман відомої американської письменниці Фенні Флегг розповідає про дружбу жінок. Тонко проникаючи в психологію героїв, авторка несподіваним чином переплітає їхні долі, повні драматичних подій і життєвих турбот, любові і ненависті, перемог і поразок.

“Будинок на краю світу”, Майкл Каннінгем

Роман-подорож у часі (з 1960-х у 1990-і) і в просторі (Клівленд-Нью-Йорк-Фінікс-Вудсток) одного з найобдарованіших письменників сьогоднішньої Америки, лауреата Пуліцеровської премії 1999 року Майкла Каннінгема про дитинство і зрілість, відносини між поколіннями і всередині сім'ї, світоглядної бездомності і одностатевої любові, життя і смерті.

“Кімната Джованні”, Джеймс Болдуін

Роман став культовою книгою для декількох поколінь.

Це одночасно романтична і трагічна історія кохання між двома молодими людьми - американцем Девідом і італійцем Джованні - сучасних автору Ромео і Ромео.

У своєму дослідженні, в солодко задушливому капкані кімнати Джованні, вони знаходять ефемерний порятунок з "пекла існування", перетворивши цю кімнату на справжнє пекло.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖВід Пруста до Поланіка: 10 письменників-гомосексуалів

“Ланч оголених”, Вільям Барроуз

У ряді європейських країн і на території США книга перебувала під забороною через велику кількість ненормативної лексики, відверту гомосексуальну спрямованість і наявність сцен з описом педофілії і дітовбивств. 

Роман традиційно вважається етапним твором американської літератури XX століття і однією з ключових книг біт-покоління нарівні з романом «В дорозі» Керуака і поемою «Крик» Гіннзберга.

“Гомики”, Ларрі Крамер

У творі описано життя ґей-спільноти Нью-Йорка в 1970-і роки.

Це було як раз у той час час, коли епідемія СНІДу ось-ось накриє Америку. Гомосексуальна субкультура в романі нерозривно пов'язана з безладним сексом і наркотиками. 

Крамер зображує порожню і холодну атмосферу навколо глорі-хоул, БДСМ і групового сексу. У романі описуються подробиці використання більше двох десятків наркотиків і одурманюючих речовин, таких як ЛСД, метаквалон, алкоголь, марихуана, валіум, кокаїн і героїн.

“Бувай, Берлін”, Крістофер Ішервуд

Роман розбитий на шість пов'язаних між собою частин, що описують різні історії людей, яких Ішервуд зустрічав в період свого проживання в Берліні з кінця 1930 до початку 1933 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Кохання між Верленом і Рембо: ще 7 письменників-гомосексуалів

У романі спостерігається зміна німецького суспільства від вільних і розкутих звичаїв часів Веймарської республіки до жорстких і насильницьких акцій нацистів, які прийшли до влади в 1933 році, проти євреїв і політичних опонентів.

“Телень, або Зворотний бік медалі”, Оскар Уайльд 

Каміль де Грійо відвідує з матір'ю благодійний концерт. Поки він спостерігає, як Рене Телень, красивий іноземець, виконує партію на фортепіано, його не відпускають дивні гіпнотичні бачення. Де Грійо захоплений молодим музикантом, і між ними створюється сексуальний телепатичний зв'язок.

У цьому відчутті зливаються цікавість, захоплення і пристрасть.

“Середня стать”, Джеффрі Евгенідіс

Роман отримав Пулітцерівську премію 2003 року. Основні теми твору - еміграція, інцест і транссексуальність.

Головна героїня роману - Калліопа Стефанідіс, молода американка грецького походження. Рідкісна генетична мутація призводить до того, що Калліопа повільно перетворюється в чоловіка, Калла. Роман є історією кількох поколінь однієї родини. 

“Колодязь самотності”, Редкліфф Холл

Вважається першим твором так званої «лесбійської літератури». Роман описує життя Стівен Гордон, англійки з родини вищого класу, яка усвідомила свою гомосексуальність у ранньому віці. Вона знаходить свою любов з Мері Ллевеллін, з якою вона зустрічається під час служби в якості водія карети швидкої допомоги в період Першої світової війни, але їхнє спільне щастя виявляється затьмарене соціальною ізоляцією і відторгненням, які Холл зображує як згубні наслідки своєї орієнтації. 

“Моріс”, Едвард Морган Форстер

Моріс Холл постає перед читачем 14-ти річним підлітком під час дискусії зі шкільним вчителем про те, що таке секс і як відбуваються статеві стосунки між чоловіком і жінкою. Цей епізод задає тон для решти оповідання в романі. Хлопчик не розглядає шлюб з жінкою, як мету в житті, а також розуміє: вчитель не здатний бачити, що за межами, так званої соціальної норми, може бути ще щось.

Підготував Олексій Сімончук

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти