2641

Російський фаворит стривожив ЛГБТ-фанатів «Євробачення»


Російський фаворит стривожив ЛГБТ-фанатів «Євробачення»

Цього року російський учасник «Євробачення» вважається одним з фаворитів. Якщо він переможе, то Росії доведеться вперше після введення гомофобних законів у 2013 році приймати у себе музичний конкурс. Імовірність того, що «Євробачення» пройде в Росії, стривожила його фанатів.

Недешеве сценічне шоу зі спецефектами, пісня You are the only one, яка так і застряє в голові, Сергій Лазарєв - один з найпопулярніших виконавців в Росії. Ось головні інгредієнти, які можуть забезпечити перемогу Росії на «Євробаченні» 2016. Здається, рецепт поки діє. Багато великих букмекерські контори називають російського учасника одним з фаворитів конкурсу.

Якщо він виграє музичне змагання, країна повинна буде прийняти наступне «Євробачення» - вперше після введення гомофобних законів у 2013 році.

Музичний конкурс «Євробачення» довгий час був символом ЛГБТ-руху Європи. Віхою в історії конкурсу стала перемога ізраїльтянки Дани Інтернешнл в 1998 році. У 2014 році, через короткий час після введення законів про заборону "гей-пропаганди" в Росії, конкурс виграла Кончіта Вурст, яка стала символом мінливої ​​Європи.

«Найчастіше мене сприймають як політичний символ, а не як артиста. Те, що зараз стільки людей прислухаються до мене, дає фантастичні можливості. Але, зрештою, я просто драг-квін », - сказала вона в інтерв'ю DN після своєї перемоги.

Саме думка про символічне значення конкурсу робить перспективи «Євробачення» в Росії такими тривожними.

«Люди стурбовані тим, що Росія може перемогти, і в наступному році доведеться їхати туди. "Євробачення" - велика подія в світі геїв, а ставлення до ЛГБТ в Росії очевидне», - каже головний редактор видання QX Ронні Ларссон (Ronny Larsson).

Минулого разу Росія приймала «Євробачення» в 2008 році. Країна організувала одне з найрозкішніших шоу в історії конкурсу, але тоді ще не було поправок до російських законів, що забороняють «пропаганду гомосексуалізму».

«У відповідь на наше занепокоєння Росія каже, що вже приймала конкурс. Але тоді була зовсім інша ситуація, не було цих законів. Як я зрозумів, вони також хочуть сказати, що немає ніякої небезпеки, "якщо не демонструвати". Виникає питання: що демонструвати? І чому якась група людей повинна пристосовуватися?» - Міркує Ронні Ларссон.

Прес-аташе «Євробачення» Пол Джордан (Paul Jordan) відзначає, що Росія, як і будь-яка інша країна, почне обдумувати організацію конкурсу в наступному році, тільки якщо переможе в цьому.

«Європейський мовний союз хоче тільки, щоб всі країни могли гарантувати безпеку для глядачів і учасників. Це основне правило», - каже Джордан.

Він вважає, що закони Росії не стануть приводом позбавляти її права проводити захід.

«Проте різноманіття - одне з центральних питань Європейської мовної спілки. Організація працює над цим з низкою своїх членів. З деякими учасниками організації дійсно виникають проблеми».

Ронні Ларссон впевнений, що «Євробачення» в Росії має підірвати діяльність Європейської мовної спілки.

«Ми ще не бували в такій країні, як Росія. Подивимося, які заходи прийме Європейський мовний союз, якщо вона переможе. Досить мовчати, треба забезпечити безпеку для всіх. Багато хто з прихильників конкурсу з числа ЛГБТ».

Ульріка Вестерлунд (Ulrika Westerlund) - голова Шведського національного союзу захисту прав ЛГБТ-людей, який давно турбують порушення прав ЛГБТ в Росії.

«У Росії взагалі складна ситуація навколо прав людини, вони в принципі під загрозою. Діяльність незалежних організацій обмежується різними способами, свобода слова ставиться під питання. Але такі проблеми не в однієї Росії».

Вона хоче сказати, що недемократичні країни постійно проводять великі міжнародні заходи в галузі культури та спорту. Крім ряду складнощів, є і позитивний ефект, оскільки такі заходи привертають увагу до ситуації.

«Звичайно, великі заходи, такі як цей, пов'язані з політикою, оскільки вони самі по собі - реклама країни. Разом з тим, громадянське суспільство може використовувати їх, щоб привернути увагу до проблем. Ми бачили, як ЛГБТ-рух з успіхом скористався такою можливістю під час олімпіади в Сочі».

Коли в 2012 році «Євробачення» проводилося в столиці Азербайджану Баку, розгорілася дискусія про порушення прав людини в цій країні. Шведка Лорін (Loreen) відвідала тоді кілька організацій, щоб висловити підтримку, і потрапила під пильну увагу політиків.

«Ряд учасників використовували цю платформу, щоб підняти певні питання. Це можна зробити і зараз », - вважає Ульріка Вестерлунд.

Чи не буде поїздка на «Євробачення» в Росію сприйматися як схвалення російських законів?

«Я думаю, треба бути свідомим глядачем "Євробачення". Якщо Росія буде організатором, то, перш ніж їхати туди, можна зв'язатися з місцевими ЛГБТ-організаціями і обговорити, як, на їхню думку, слід поводитися. Чи хочуть вони брати іноземних гостей? Як їм слід діяти? В зоні найбільшого ризику знаходяться не іноземці, а місцеве населення, і йому можна надавати підтримку різними способами».

Переклад російською мовою: ИноСМИ, оригінал публікації: Rysk favorit oroar ESC-fansen

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти