528

Чи дискримінують українців на роботі?


Ми перейнялися цим питанням та вирішили опитати адутирію нашого сайту, щоб отримати інформацію з перших рук

Чи дискримінують українців на роботі?

Інклюзивні та толерантні суспільства є більш сприятливими для бізнесу та економічного зростання. Вони сприяють розмаїттю в колективі, що в свою чергу розширює вибір талановитих працівників. Такі суспільства гарантують, що працівники почуватимуться комфортно на робочому місці та знатимуть, що їх цінують. Варіативні, відкриті робочі місця заохочують креативність, інновації та свіжі ідеї. Закономірно зростає продуктивність праці.

За даними Агентства США з міжнародного розвитку, країни з перехідною економікою, які захищають права членів ЛГБТ-громади, мають більший показник ВВП на душу населення навіть після врахування інших факторів, які впливають на об'єм виробництва у країні. Кожне додатково надане право пов'язане зі збільшенням показника ВВП на душу населення в цих країнах на 3 %.

Що в Україні?

В Україні дискримінація за різними ознаками, в тому числі прямо за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності (скорочено - СОГІ) заборонені трудовим законодавством. Зокрема ст.2-1 Кодексу законів про працю в Україні говорить про рівність трудових прав громадян України.

Водночас, українське суспільство надзвичайно консервативне і не любить інакшості, а будь-яке відхилення від стандартного шаблону розглядається як вороже. Часто працівники(ці) просто замовчують свої хвилювання або булінг в колективі.

Щоб виявити наскільки важливо працівнику(ці) на робочому місці почуватися захищено та комфортно, було проведено опитування.

Опитування: "Дискримінація на робочому місці за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності в Україні"

Вибірка та методологія опитування: опитано 285 осіб, 44% жінки та 53,7 % чоловіки, більшість опитуваних віком до 25 років та від 25 до 35 років, 63% з м. Києва, решта з інших міст України. Опитування проводилось для Українського індексу корпоративної рівності, шляхом заповнення анкети-опитування, серед дописувачів Національного ЛГБТ-порталу України (www.lgbt.org.ua) з 05 по 20 квітня 2016 року.

Абсолютна більшість респондентів відповіли, що для них є важливим, щоб роботодавець не дискримінував на робочому місці за різними ознаками, в тому числі за СОГІ.

На запитання чи має компанія, в якій ви працюєте політику рівності на робочому місці, в тому числі за СОГІ, половина опитуваних відповіли, що їм про це не відомо – 51,9% респондентів, 29,5% - не мають, і тільки 16% - захищені на робочому місці.

При цьому, майже 45% опитуваних не цікавились при прийомі на роботу у роботодавця про чи має їх компанія політику рівності, 18,6% - не думали взагалі про це, і тільки 7% опитуваних запитали при прийомі на роботу про умови праці.

Абсолютна більшість опитуваних (71,6%) констатують, що не готові купувати товари чи отримувати послуги в компанії, яка дискримінує лесбійок, геїв, бісексуальних та трансгендерних людей (ЛГБТ) на робочому місці. При цьому 18,6 % не задумувались про це, а 7% - готові зробити це.

75,4% опитуваних хотіли би проходити тренінги на робочому місці з питань рівності та недискримінації, і лише 19% - ні.

Підготував Левчук Тимур

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти