751

Як ЛГБТ борються за свої права: добірка фільмів


Як ЛГБТ борються за свої права: добірка фільмів

Вже скоро починаються травневі свята, в які українці будуть мати більше вільного часу. Тому ми зробили добірку фільмів про боротьбу за права людини для ЛГБТ, які можна подивитися під час відпочинку і підготуватися до Маршу Рівності, що відбудеться 12 червня. 

Гарві Мілк (2008) 

Гучна стрічка про першого американського політика Гарві Мілка, який публічно визнав свою гомосексуальність. 

Він був обраний в міське правління і виступав за прийняття законопроекту про права ґеїв і лесбійок. У фільмі показані кілька років життя Мілка. Він переїхав з Нью-Йорка в Сан-Франциско зі своїм другом Скоттом Смітом і відкрив невеликий фотомагазин, що став центром зростаючої комуни місцевих гомосексуалів. Програючи одну виборчу кампанію за одною, Мілк в підсумку все-таки домагається перемоги і обирається членом наглядової ради міста. Однак його затятим противником стає консерватор Ден Уайт.

Хоча фільм починається з убивства головного героя і його заповіту, творець картини Гас Ван Сент каже, що це фільм не про смерть, а про самопожертву: 

“Мілк жертвує собою в ім'я ідеї. Він не боїться смерті, жартує з нею, вішаючи лист із загрозою на холодильник, - вважає, що так зможе обдурити долю”. 

IMDb: 7.60

Прайд (2014) 

Події фільму розгортаються в 1984 році, під час правління Маргарет Тетчер і в розпал страйку шахтарів.

Картина розповідає про групу ґеїв і лесбійок, які беруть участь в лондонському ґей-прайді  і приймають рішення зібрати гроші на підтримку сімей страйкуючих гірників. Коли ж профспілка шахтарів соромиться прийняти зібрані кошти з рук представників нетрадиційної сексуальної орієнтації, ті не здаються і відправляються на мікроавтобусі в шахтарське селище, що знаходиться в Уельсі, щоб особисто здійснити акт благодійності.

Фільм отримав три премії британського незалежного кіно, включаючи головну - “за кращий британський незалежний фільм”, а також номінацію на премію “Золотий глобус” у категорії “кращий фільм - комедія або мюзикл”. Фільм також отримав премію BAFTA в номінації “кращий дебют британського сценариста, режисера або продюсера”.

IMDb: 7.80

Звичайне серце (2014) 

Історія про те, як ґей-активіст намагається підняти проблему СНІДу на початку 1980-х років. 

Фільм отримав високі оцінки критиків. Рейтинг «Звичайного серця» на сайті Rotten Tomatoes становить 93%. Metacritic дає йому 85 балів зі 100.

IMDb: 8.00

 Філадельфія (1993) 

Успішного молодого адвоката Ендрю Беккетта звільняють з роботи - з юридичної фірми «Вайлт Вівер» - через його «некомпетентність». Справжній же мотив звільнення інший: менеджерам стало відомо, що він хворий на СНІД ґей. Ендрю вирішує судитися зі своїми колишніми роботодавцями і шукає собі представника в суді. 

Але всі адвокати, до яких він звертається, відмовляються йому допомагати. Ендрю вирішує захищати свої інтереси в суді самостійно. В бібліотеці він знаходить відповідний закон і тут же випадково зустрічає Джо, який в ім'я законності і справедливості погоджується вести його справу.

IMDb: 7.70

Право на спадок (2015) 

Сюжет картини розповідає реальну історію дівчини на ім'я Стейсі Ендрю, що працює автомобільним механіком в Нью-Джерсі, і її подруги - поліцейського детектива Лорел Хестер.

Обидві героїні намагаються знайти спосіб передати у спадщину поліцейські пільги Хестер після того як з'ясовується, що вона хвора смертельним захворюванням. 

IMDb: 6.50

Підготував Олексій Сімончук

 

 

 

 

 

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти