460

Зорен Хербст: Слабке суспільство там, де на вулицях «полюють» на ЛГБТ


Наприкінці квітня Запоріжжя відвідав німецький депутат парламенту Зорен Хербст та розповів про ЛГБТ

Зорен Хербст: Слабке суспільство там, де на вулицях «полюють» на ЛГБТ

Зорен Хербст є представником політичної партії «Союз 90/Зелені», котра бореться за екологію. Проте особливістю німецьких «зелених» є той факт, що у соціальній політиці ця партія притримується ліволіберальних поглядів.

Однопартійці Зорена Хербста виступають за мультикультурність, інтеграцію іммігрантів у німецьке суспільство, дозвіл на одностатеві шлюби, захист приватної інформації та інші громадянські права, такі як, наприклад, відмова держави від збору особистої інформації про громадян.

Зорен розповів Громадському радіо, що на йому думку Україна має досить сильне громадянське суспільство.

«Майдан» був для цього суспільства дуже великим кроком уперед. І ви повинні зробити все можливе, щоб захистити ці процеси, дати їм можливість рухатися уперед, а не відкотитися назад. Тому що в деяких сферах українського життя цей відкат назад вже є помітним. І це виклик не лише для політиків, а й для людей».

Він відзначив, що минулого року у Києві відбувся перший «Марш рівності». І це, звичайно, крок уперед для України. Проте у цей же час ми бачили велику кількість людей, котрі намагалися атакувати цю демонстрацію, завадити їй.

Боротися за  за права людини поза Києвом

Німецький політик закликав займатися просвітницькою робою в регіонах.

«Ще один важливий момент — боротися за права людини треба не тільки у Києві, але й у регіонах. Тому для мене, наприклад, є дуже показовим той момент, що зараз я розмовляю з журналістом про права ЛГБТ не у столиці, а у місті, що знаходиться на індустріальному сході країни».

Він привів приклад, що у Німеччині схожа ситуація. Звичайно, країна розвивається вже на зовсім іншому рівні, але ще є багато над чим працювати, адже німці все ще не прийшли до ситуації, коли права ЛГБТ-спільноти захищені так само, як права інших груп суспільства.

Наприклад, у землі Саксонія-Анхальт, звідки походить політик, лише нещодавно вирішили захистити право людини на сексуальну ідентичність, включивши його у локальну конституцію, але це трапилося лише у 2016 році.

Слабке суспільство — там, де на вулицях «полюють» на ЛГБТ

На думку політика, рівень розвитку суспільства в першу чергу залежить від того, як воно ставиться до прав людини. Сильне, цілісне суспільство, демократичне суспільство — це середовище, котре захищає права людини. Слабке суспільство — це суспільство, в котрому на вулицях буквально полюють на гомосексуалів. Як це відбувається наприклад, у Росії чи інших країнах.

Що ми бачимо у східній та південно-східній Європі зараз? Рівень захисту прав людини, особливо прав ЛГБТ, не дуже високий. Проте він поступово зростає. З кожним роком, в тому числі і в Україні, в цьому напрямку відбуваються певні зміни на краще. Але цього недостатньо.

Хербст розповів, що походить зі східної частини Німеччини, тої Німеччини, де був комунізм та диктатура, що нмці звільнилися від цього лише 25 років тому і наразі зробили великий крок вперед. Це стало можливим лише завдяки тому, що мали міцного партнера – західну Німеччину. Так само і Європа має бути міцним партнером України. Європейський Союз та люди, що живуть у Європі мають допомогти Україні. 

Зорен додав, що він та його колеги, як німецькі партнери України, як європейці, будуть усіляко підтримувати українців в цій роботі. Можливо, культурними обмінами чи якимось іншим шляхом.

«Ми готові сісти і випрацювати ті шляхи допомоги, які будуть максимально ефективними у нинішній ситуації. Наприклад, фонд імені Гайнріха Бьолля робить дуже багато в Україні у цьому напрямку. Активісти, котрі займаються питаннями рівності в Україні, можуть, не просто можуть — мають, звертатися за допомогою до цієї, чи інших аналогічних європейських організацій», - розповів Зорен Хербст.

Головна мета візиту Зорена Хербста до Запоріжжя – передати місцевим волонтерам 14 тон гуманітарної допомоги, котрі були зібрані у Німеччині. Гроші на цю допомогу були виділені землею Саксонія-Анхальт, владою міста Магдебург та приватними особами. Це і ліки, і медичне обладнання, і навіть «швидка». Вся допомога буде передана шпиталям, в котрих лікують цивільних. 

Фото: meile-der-demokratie.de

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти