686

Міжнародний день протидії гомофобії, трансфобії та біфобії


Як відзначили цей день у 2015 році?

Міжнародний день протидії гомофобії, трансфобії та біфобії

Рівно 26 років тому, 17 травня 1990 року Генеральна асамблея ВООЗ (Всесвітній організації охорони здоров'я) виключила гомосексуальність зі списку психічних захворюван.

В XX столітті гомосексуали у багатьох країнах зазнавали утиску: депортація геїв у концтабори в нацистській Німеччині, переслідування геїв в СРСР і США (епоха макартизму).

У вісімдесяти країнах гомосексуальність заборонена законом (Алжір, Сенегал, Камерун, Ліван, Кувейт і інші); у багатьох країнах вона карається ув'язненням строком до десяти років (Нігерія, Лівія, Сирія, Малайзія, Ямайка і інші); іноді закон передбачає пожиттєве ув'язнення (Гайана, Уганда). І ще в десятці країн до гомосексуалів застосовується страта (Афганістан, Іран, Саудівська Аравія, Йемен і інші).Декілька африканських президентів за власною ініціативою оголосили боротьбу цьому "лиху", яке вони назвали "антиафриканським".

Навіть в найбільш толерантних країнах, наприклад, Бразилії ескадрони смерті і скінхеди тероризують міста: в період з 1980 по 2000 рік офіційно зареєстровані 1960 вбивств гомосексуальних людей на ґрунті ненависті.

У більшості країнах гомофобія проявляється ще інтенсивніше, ніж раніше.

Цілі Міжнародного деня проти гомофобії:

- протидія фізичному, моральному і символічному насильству по відношенню до людей з іншою сексуальною орієнтацією або гендерною ідентичністю;
- підтримка і координація усіх ініціатив по всьому світу, які допомагають досягти рівних прав;
- прояв солідарності з усіма лесбійками, геями, бісексуалами і транссексуальними людьми світу, у тому числі там, де вони не мають можливості виступати за свої права;
- проведення більш широкої інформаційної кампанії по захисту прав людини.

В Україні

17 травня 2005 року перші акції до Міжнародного дня проти гомофобії відбулися в Україні. Цього дня за ініціативи Регіонального інформаційного і правозахисного центру для геїв і лесбійок «Наш світ» під гаслом «Права геїв — теж права людини» в м. Києві відбувся пікет Економіко-правового технікуму при Міжрегіональній Академії управління персоналом (ЕПТ при МАУП). Приводом для нього стало відрахування цим вищим навчальним закладом студента-гомосексуала восени 2004 року.

Після пікету, на Майдані Незалежності в м. Києві була піднята повітряна куля з символами толерантності і Дня протидії гомофобії і Райдужний прапор — символ ЛГБТ-спільноти.

Як пройшов Міжнародний день протидії гомофобії, трансфобії та біфобії у 2015 році?

 

Київ

Близько 15 активістів ЛҐБТ-спільноти зібрались у парку імені Тараса Шевченка. Власноруч ними були зроблені паперові кораблики і журавлики у кольорах прапора ЛҐБТ, після чого кораблики були відправлені у плавання в фонтан. На якому за день до цього гомофобні активісти розмістили наліпки "Тато, мама, діти, дім, Україна - не Содом". Паперовими журавликами ЛҐБТ-активісти прикрасили дерево, на якому лишили табличу: "17 травня - це день протидії гомофобії і трансфобії. Всі люди різні, всі люди рівні".

Також у Києві в Міжнародний день боротьби з гомофобією та трансфобією відбувався веселковий велопробіг, під час якого активісти проїхались по Києву на велосипедах з прапорами ЛҐБТ-спільноти.

Також активісти організації "Інсайт" провели веселкову публічну акцію біля стін Національного музею історії України. 

Одеса

17 травня в рамках проекту "Вільні бо обізнані" десять представників центру «Queer Home Odessa» протягом першої половини дня роздавали інформаційно-просвітницькі буклети на тему толерантних взаємовідносин між людьми різних поглядів. Волонтери стартували від Соборної площі і пройшли вулицями історичного центру міста. В їх руках були плакати із закликами до шанобливого ставлення до людей з гомосексуальною орієнтацією, зокрема, ґеїв і лесбійок.

17 травня активісти ВП ГО "Ассоціація ЛГБТ "ЛІГА" в місті Одеса провели велопробіг на підтримку здорового способу життя і толерантного ставлення до сексуальних меншин і трансґендерів. Активісти також прикрасили декілька дерев паперовими пташками з тематичними написами. 

Львів

У одному з найкрасивіших міст України в день протидії гомофобії відбулась лекція про відомих представників ЛҐБТ від Women's Voices. Захід відбувався у примішенні Першої львівської медіатеки. 

Запоріжжя

Цього разу у Запоріжжі на акцію протидії гомофобії і трансфобії, організовану благодійним фондом "Ґендер Зед", вийшло близько 30 людей. Головною ідеєю заходу було зняти невеликий відеоролик, на якому учасники та учасниці заходу своїми тілами складали б різні фігурки, що символізують рівність і недискримінацію, а в кінці - сформували б гасло. Головною відмінністю "Веселкового флешмобу 2015" від попередніх стало те, що цього року в заході разом з представниками місцевої ЛҐБТ-спільноти вперше брали участь студенти і студентки з місцевих університетів. 

Дніпропетровськ

ЛҐБТ-організація "Хром" провела райдужний квест вулицями міста на честь Дня боротьби з гомофобією. У квесті взяли участь п'ять команд з представників ЛҐБТ і ґей-френдлі. Кожна з локацій квесту символізувала один з кольорів веселки. Таким чином цілями проведення квесту були підтримка ЛҐБТ-спільноти Дніпропетровської області та привернення уваги учасників до важливості камін-ауту.

Про те, як пройшов цей день у 2016 році - читайте згодом.

Тепер, завдяки Aperio Lux, ЛГБТ-портал можна читати зручніше на iPhone та iPad.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти