1677

Садовий відвідав виступ гей-хору: як це було?


Андрій Садовий побував на концерті Вашингтонського гей-хору, який відбувся 27 травня на честь Днів Америки у Львові.

Садовий відвідав виступ гей-хору: як це було?

У Львівській філармонії виступила акапельна група «Potomac Fever», яка є ансамблем у складі Gay Men's Chorus of Washington і зараз здійснює концертний тур Україною.

На відкритті був присутній посол США в Україні Джеффрі Р. Пайєтт.

«Толерантність та повага до різноманітних думок та культур — це фундамент відкритих та демократичних суспільств і я радий представити цю частину Сполучених Штатів Америки для вас. Ми б не змогли організувати фестиваль у Львові без підтрики керівництва Львіської області, особливо я хочу подякувати міському голові міста Львова Андрію Садовому», — заявив Джеффрі Р. Пайєтт.

Під час виступу, Андрій Садовий уникнув тему толерантності та різноманіття, лише подякував за підтримку у протидії російській агресії та побажав усім залишити «частину Львову в серці».

Тоді, як колега Садового, Голова Львівської ОДА Синютка Олег відзначив, що це нагода доторкнутися до культури, яка виникає в різноманітті.

«Ми маємо чудову нагоду доторкнутися до американської культури на Львщині. Ми зможемо відчути, як у різноманітності створюються родзинки, які дарують моменти задоволення та натхення».

«Potomac Fever» — через музику до толерантності

Щойно команда прилетіла до України, вона відразу дала короткий концерт у міжнародному аеропорті «Бориспіль».

Вони розповіли, що вважають особливо важливим співати заради рівності всіх людей і раді бути в Україні. Учасники групи переконані, що за допомогою музики і творчості можливо й необхідно доносити ідеї рівності та толерантності.

Перед композиціями, учасники розповідали особисті та емоційні історії про прийняття в родині, важкий шлях прийняття себе, важливість сім’ї та любові, про радість, яку вони відчули під час легалізації одностатевих шлюбів у США.

Для львів’ян це було складним випробуванням, можна було почути захисні «смішки», декілька людей вийшли з залу після другої-третьої пісні. Проте, більшість слухачів залишилась до кінця й гарно сприйняла виступ гурту, активно демонструючи це активними оплесками.

Дні Америки у Львові

Посольство США в Києві представляє «Дні Америки» у Львові, що пройдуть із 25 по 29 травня 2016 року. Це — чотириденний культурний фестиваль, який представить американські фільми, музику, освіту, мистецтво, бізнес та програми Посольства США в Україні. У львівських подіях візьме участь Посол США Джеффрі Пайєтт.

У рамках «Днів Америки» Посольство спонсорує події 28–29 травня на відкритій сцені перед Оперним театром, де пройдуть концерти музики в американському стилі і ярмарок досягнень місцевого й американського бізнесу.

Крім цього, Посольство у співпраці з програмою «GoGlobal» і Британською Радою організовує спробу встановити світовий рекорд Гіннеса і провести наймасштабніший у світі урок англійської мови, який відбудеться 28 травня о 12.30 у Львові і водночас по всій Україні.

Серед інших подій — фестиваль сучасного американського незалежного кіно в кінотеатрі «Коперник», покази класичних американських фільмів у парку, виставки артефактів американських індіанців та політичної карикатури США, виступи акапельної групи з Вашингтона «Potomac Fever» та львівського молодіжного симфонічного оркестру «INSO».

Вхід на більшість заходів вільний. 

Де почути «Potomac Fever»?

Нагадаємо, що протягом тижня учасники гурту зустрінуться з українськими ЛГБТ-активістами та батьківською ініціативою «Терго». У Queer Home Київ пройде спільна репетиція українського ЛГБТ-хору «Qwerty queer» і «Potomac Fever», після чого вони виступлять у посольстві Королівства Нідерланди.

31 травня Potomac Fever зустрінуться з українськими студентами в Американському домі, де візьмуть участь у дискусії на тему «Комунікація та толерантність за допомогою музики».

На зустрічі Potomac Fever зі студентами будуть розглянуті кілька вдалих прикладів того, як музика може сприяти розвитку толерантності. Під час дискусії говоритимуть про те, що таке музика, про емоції, які вона викликає, і про теми, які можна піднімати за допомогою музики.

Зустріч відбудеться о 14:00 у Американському домі за адресою: вул. Миколи Пимоненка, 6. Охочим бути присутнім на зустрічі з Potomac Fever потрібно мати при собі документ, що засвідчує особу.

Підготував Левчук Тимур

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти