1038

“Це наша українська боротьба”


 “Це наша українська боротьба”

Вчора, 6 червня, у приміщенні посольства Німеччини відбувся дипломатичний прийом з нагоди відкриття КиївПрайд-2016.

На офіційній церемонії були присутні ЛГБТ-активісти, посли держав, посланник Державного департаменту США з питань ЛГБТ Ренді Беррі, а також Народні депутати України Сергій Лещенко та Світлана Заліщук. 

Під час прийому усі бажаючі могли насолодитися фотовиставкою "Наші рідні", на якій представлені фотографії сімей, що не побоялися розповісти свої історії, а також вражаючою колекцією шоколадних обгорток Свена Штаброта. 

Німецький посол в Україні Крістоф Вайль зазначив важливість недопущення дискримінації за будь-якою ознакою і відзначив важливість прийнятих восени минулого року поправок до Трудового Кодексу, які забороняють дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності на робочому місці. За його словами, це важливий крок на шляху України до візової лібералізації з Європейським Союзом. 

“Державна влада заявила про свою рішучість, готовність і здатність забезпечити безпеку всім людям на Марші Рівності. Це буде дуже важливо з огляду на підготовку до пісенного конкурсу Євробачення, який відбудеться в Україні”, - сказав він. 

Також пан посол висловив надію, що цьогорічний КиївПрайд пройде мирно та щасливо. 

У свою чергу, директорка КиївПрайду Анна Шаригіна зазначила, що для того, щоб цей захід відбувся працює дуже багато людей, які залишаються у тіні, однак їхній внесок до спільної праці важко переоцінити. 

“Цьогорічний прайд отримав підтримку, починаючи з найвищого рівня - міської влади та поліції. Багато ЛГБТ-активістів і активісток можуть відкрито говорити про те, що вони підтримують КиївПрайд з гордістю, якої раніше не було”, - сказала вона. 

Народна депутатка Світлана Заліщук розповіла, як вона їхала в метро, побачила сіті-лайти з інформаційною кампанією з підтримки КиївПрайду, і зрозуміла, що в суспільстві росте рівень толерантності та підтримки ЛГБТ-спільноти. 

“Це лише маленький доказ того, що гідність, ім`ям якої було названо революцію, не на експорт. Вона не тому, що цього від нас вимагає Європейський Союз. Це наша цінність, за яку бореться українське суспільство”, - заявила депутатка. 

Світлана Заліщук також сказала, що боротьба за прийняття ЛГБТ буде дуже непростою. Вона нагадала, що у США лише у 1865 році було скасоване рабство, жінки у всіх кантонах Швейцарії отримали право голосу лише у 1971 році, а Європа стала вільною зоною від смертельної кари лише в 1997 році. 

“Це наша українська боротьба, через яку ми здобуваємо свої права, свої свободи. Ми повинні сприймати, як належне, що нам дані свобода і цінності. Але, безумовно, нам доведеться за них поборотися”, - вважає вона. 

Голова правління батьківської організації “Терго” Олена Глоба зазначила,  що батьки виконують роль посередника між державою та їхніми ЛГБТ-дітьми. 

А посланник Держдепу США Ренді Беррі, заявив, що уряд і народ США тривало і щиро підтримують українських ЛГБТ. 

“Ви намагаєтеся запровадити зміни, а зміни можливі і вони відбудуться.

Я знаю це точно, бо працюю в адміністрації, де уперше в історії афроамериканець став президентом США, а наступним президентом нашої країни може стати жінка.

Це підтверджує, що зміни можливі”, - сказав він і побажав, щоб усі заходи в рамках КиївПрайду пройшли успішно. 

Народний депутат Сергій Лещенко також розповів “Національному ЛГБТ-порталу”, чому він підтримує КиївПрайд. 

“Для мене, в першу чергу, це питання прав людини. Вони не можуть бути про одне, але не про інше.

Це універсальна цінність, яка торкається різних аспектів, тому не можна підтримувати свободу слова і бути при цьому расистом.

Тому я прийняв рішення взяти участь у першому прайді часів моєї каденції. До того ж, це ознака цивілізованої країни. 

Своєю присутністю ми намагалися привернути більше уваги і гарантувати трохи більше безпеки, хоч це не дуже спрацювало, але все одно присутність депутатів приносить користь. У цьому році я також прийду на Марш”, - сказав він. 

Зазначимо, що офіційне відкриття тижню КиївПрайду відбудеться сьогодні. З детальною програмою заходів в рамках заходу можна ознайомитися тут.  

Підготував Олексій Сімончук

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти