2610

Як пройшов наймасовіший Марш Рівності в історії України


Як пройшов наймасовіший Марш Рівності в історії України

 “Марш рівності пройшов успішно. Ми в безпеці, повідомлень про постраждалих учасниць і учасників немає. Дякуємо від душі всім, хто нас підтримав”, - так коротко підсумував сьогоднішній Марш Рівності один з його організаторів Зорян Кісь. 

Більше тисячі людей різної національності, віросповідання, політичних переконань, сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності вийшли на вулиці Києва, щоб наголосити на тому, що Україна - це правова держава, де немає місця дискримінації за будь-якою ознакою. 

Вже о 9 годині біля головного корпусу КНУ ім. Тараса Шевченко було кілька сотень людей і їхня кількість збільшувалася з кожною хвилиною. Входи та виходи на Марш були закриті правоохоронцями, були встановлені фільтраційні кордони та діяв пропускний режим, а поліцейські перевіряли документи та вміст сумок учасників маршу. Прилеглі до заходу вулиці були перекриті. 

Окрім учасників Маршу, до червоного корпусу почали приходити одинокі протистувальники з плакатами “Не допустимо Содомського гріха”, “Київ - не Содом”, “Украинский выбор. Многодетная семья - единственная надежда для будущего Украины”. 

- А що робити, коли  сім`я не може завести дітей через проблеми зі здоров`ям? 

- Лікуватися, - відповів сивий чоловік, який впевнено тримав свій плакат. 

Потім вони вже почали підходити до учасників Маршу і казати, що не можна “пропагувати збочення”. 

- А що таке пропаганда? - питає ЛГБТ-активіст Богдан Глоба.

- Ви у себе вдома можете робити все, що завгодно, але не виходьте з цим на люди. 

- Я хочу сказати, що моя сім`я має такі ж права, як і всі інші. 

- Ні, сім`я - це мама, тато та дитина. 

Деякі з протестуючих проти Маршу намагалися створити провокаційні ситуації, але професійно діяли поліцейські і затримували усіх, хто намагався порушити правила безпеки.

Зокрема, за час Маршу правоохоронці затримали 50 людей. Наразі поліція повинна ідентифікувати затриманих, взяти у них показання і дати правову оцінку їхнім діям.

Підтримати Марш прийшли і народні депутати. Зокрема, Сергій Лещенко, який вже вдруге поспіль бере участь у ході, блукав між людьми з веселковим прапором та фотографувався з послами інших країн та усіма бажаючими. За словами, Світлани Заліщук цього року на Марш прийшло 7 нардепів, що на 300% більше, ніж минулого року. 

“Це та позитивна арифметична прогресія, яка через років 20 перетворять ЛГБТ-прайди в Україні на звичну акцію”, - пише вона. 

Ближче десятої години на місці було більше тисячі людей, усі вишукувалися у колони, попереду йшли члени оргокмітету КиївПрайду, посли іноземних держав та народні депутати.

Далі йшла група людей, які співали, лупали у барабан і танцювали, деякі з них були у масках, після них йшла колона людей у футболках правозахисної організації Amnesty International, а далі йшли усі інші учасники Маршу. Вони кричали: “Бастуй, кохай, права не віддавай”, “Права людини понад усе”, а під кінець ходи вже кричали “Слава Україні” та співали державний гімн. 

Марш пройшов спокійно і без провокацій. Чітко спрацювали поліцейські, які навіть не дали можливості радикалам якось завадити проведенню правозахисної ходи. Біля метро “Площа Льва Товстого” Марш закінчився. Учасники почали розходитися: хтось у спеціальні автобуси, а хтось у метро, яке було відчинене тільки для них. 

Автобуси рушили своїм маршрутом і тільки виїхав із оточеної зони, учасники могли у вікнах побачити радикалів, які показували їм середні пальці і вигукуючи образи. 

Цьогорічний Марш Рівності став найвизначнішим в історії України.

По-перше, він пройшов у центрі міста. По-друге, був наймасовішим з усіх. І, по-третє, закінчився без бійок і провокацій. По-четверте, чи не вперше за весь час поліцейські дійсно професійно виконали свою роботу і унеможливили фізичне насилля над учасниками Маршу.

“Це маленький крок для людини, але великий для людства”, - колись сказав видатний астронавт Ніл Армстронг. Так і сьогоднішній Марш - це не просто 700 метрів гідності, це величезний крок для всієї держави у її прагненні стати вільною країною, в якій кожен і кожна можуть почувати себе у безпеці та знати, що вони мають громадянські права. Незважаючи на те, що вся боротьба ще попереду, сьогодні українці зробили справжній стрибок у європейське майбутнє України. Влучно про це написав Сергій Лещенко: 

“Рік тому я писав, що ЛГБТ-прайд рано чи пізно буде на Хрещатику, і це станеться швидше, ніж багатьом здається”. 

Підготував Олексій Сімончук

 

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти