1195

6 партій США, які підтримують ЛГБТ


6 партій США, які підтримують ЛГБТ

Наприкінці минулого місяця хакерський рух Anonymous заснував власну політичну партію “The Humanity Party” - партію для людей Землі.

Відзначимо, що логотип партії зображений у веселкових кольорах. Сама партія виступає за рівність людей, а своєму зверненню її засновники наголосили: “Ми не гомосексуали. Ми не гетеросексуали. У нас немає релігії. Ми люди і живемо на Землі". 

“Національний ЛГБТ-портал” підготував добірку із шістьох партій США, які підтримують ЛГБТ-спільноту. 

ДЕМОКРАТИЧНА ПАРТІЯ

Звичайно, що попереду усіх стоїть політична сила, представник якої на посту президента досяг легалізації одностатевих шлюбів на території усієї країни. 

А кандидат від Демократичної партії на пост президента 2016 року Гілларі Клінтон регулярно заявляє про підтримку ЛГБТ-спільноти і виходить на ґей-прайди. 

Вона є  найстарішою діючою політичною партією в США і однієї з найстаріших у світі.

Починаючи з 1930-х років партія займає соціально-ліберальні і прогресивні позиції,   об'єднуючи в своїх рядах прогресистів, лібералів і центристів.

Чинний президент США Барак Обама є п'ятнадцятим демократом, котрий обіймав цю посаду.

ПАРТІЯ ЗЕЛЕНИХ

Офіційно прийнято вважати, що партія була створена у 2001 році після об'єднання добровольчих зелених партій і організацій США. Але так як кандидати від цих партій раніше брали участь в президентських виборах 1996 і 2000 років, неофіційне утворення партії датується 1984 або 1991 роком.

Дотримується лівоцентристських поглядів, заснованих на «зеленій політиці», соціал-демократії, популізмі і прогресивізмі. 

Вона виступає за: захист навколишнього середовища; соціальну справедливість; пацифістичну зовнішню політику; легалізацію абортів в повній мірі; одностатеві шлюби; державний контроль над особистою вогнепальною зброєю громадян; проти насильства; децентралізацію органів влади; громадську економіку; фемінізм.

ЛІБЕРТАРІАНСЬКА ПАРТІЯ

Створена 11 грудня 1971 року. Поштовхом до створення Лібертаріанської партії стала прова   американського президента Річарда Ніксона  (1971), в якій проголошувався початок «нової економічної політики», яка полягала по-перше, в заморожуванні цін і зарплат, по-друге, у відмові від золотого стандарту. Все це було дуже далеко від того, що закладали батьки-засновники американської держави, тому Девід Нолан з групою активістів (Джон Хосперс, Джон Дін, Теодор Натан) і представниками руху “Молоді американці за свободу” дали початок Лібертаріанської партії США.

Виступає в політиці за вільну ринкову економіку, права і свободи громадян, вільну міжнародну торгівлю, мир і невтручання в справи інших країн.

ЛГБТ-активіст Річард Сінцер наголошує на багаторічній підтримці прав гомосексуальних меншин Лібертаріанською партією.

Легалізація одностатевих шюбів з`явилася в програмі партії ще у 1972 році, за сорок років до того, як Демократична партія записала цей пункт у свою програму. 

СВОБОДНА СОЦІАЛІСТИЧНА ПАРТІЯ

Організована на базі осередку Соціалістичної робочої партії в Сіетлі, що розглядає визвольну боротьбу жінок і пригноблених меншин (національних і сексуальних) як важливий елемент пролетарської революції.

ССП є троцькістської партією. Аналіз лідерів партії Клари Фрейзер і Глорії Мартін побудований на поєднанні соціалістичного аналізу жіночого гноблення і необхідності створення леніністкой партії. Жінки становлять значну частину партійного керівництва. Партія пов'язана з соціалістичною феміністської організацією “Радикальні жінки”, яка також функціонує і в Австралії.

ССП була основним організатором Об'єднаного фронту проти фашизму (United Front Against Fascism), який також включає широку коаліцію лівих, ЛГБТ-активістів, профспілок, феміністок, національних меншин, євреїв і активістів громадянського звільнення. Цей фронт узяв на себе провідну роль в мобілізації проти неонацистів в північно-західній частині тихоокеанського узбережжя.

ПРОГРЕСИВНА ПАРТІЯ ВЕРМОНТА

Ідеологія політичної сили базується на ідеях прогресивізму, популізму, соціал-демократії, “зеленої політики” і демократичного соціалізму. 

Партія користується підтримкою як “традиційних лібералів” з Демократичної партії, так і робітників-республіканців. Виступає за підвищення доступності охорони здоров'я, використання поновлюваних джерел енергії, відмова від ядерної енергії, створення мережі високошвидкісних залізниць, реформування пенітенціарної системи та захист прав засуджених, допомогу бездомним, закінчення “війни з наркотиками”, реформу шкільної освіти, захист прав профспілок, за підвищення мінімальної зарплати, децентралізацію економіки, прогресивний прибутковий податок. 

До того ж, партія займає антивоєнну позицію і підтримує права ЛГБТ, в тому числі легалізацію одностатевих шлюбів.

Діє у штаті Вермонт з 1999 року. Оплотом партії вважається найбільше місто штату Берлінгтон, де міським головою в 1981-1989 роках був Берні Сандерс, який цього року балотувася на пост президента США, але програв номінацію від Демократичної партії Гілларі Клінтон.

ОРЕГОНСЬКА ПРОГРЕСИВНА ПАРТІЯ

Лівоцентристська партія, що стоїть на позиціях прогресивізму і соціал-демократії. 

Виступає за зміни системи фінансування партій, створення державного “Банку Орегона”, перетворення Законодавчих зборів з двопалатних в однопалатні, скорочення військового бюджету, легалізацію одностатевих шлюбів та підтримує ЛГБТ-спільноту, реформування системи охорони здоров'я, використання поновлюваних джерел енергії, припинення федеральної “війни з наркотиками”.

БІСОВА ОРЕНДА ЗАНАДТО ВИСОКА

В першу чергу, партія була активна у Нью-Йорку, де висувала своїх кандидатів на пост міського голови, губернатора та сенатора.  У 2014 році партія розширилася за межі Нью-Йорка, затвердивши список кандидатів в окрузі демократичних первинних виборах Колумбії. 

Її головний принцип - зниження плати за оренду житла в місті Нью-Йорк, що полегшить фінансовий тягар простих людей, допоможе покінчити з бідністю і підвищить рівень зайнятості. Також партія виступає за зниження податків і надання податкових пільг для жителів передмість, збільшення витрат на освіту, підтримку нуклеарних сімей, захоплення незайнятих житлових будинків, реформування судової системи, проти скорочення витрат на обслуговування людей похилого віку. 

Підтримуючи відновлення сімейних цінностей, партія в той же час не проти захисту прав ЛГБТ, в тому числі одностатевих шлюбів.

Хоча партія здається жартівливою і глузливою, вона орієнтована насамперед на серйозні проблеми соціального забезпечення і уникає відвертої сатири, що виключає її з розряду легковажної політичної партії.

Підготував Олексій Сімончук

 

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти