2514

IT-безпека: 5 простих кроків


Інтернет - це двері в світ, а не турнікет в метро, який пускає в один бік

IT-безпека: 5 простих кроків

Ми пропонуємо 5 простих, але ефективних кроків, які дозволять зберегти персональну інформацію в безпеці.

Перший крок: прийшов час юзати VPN

VPN (virtual private network) - сервіс, який змінює вашу IP-адресу та місцезнаходження. Він не тільки захистить вашу інформацію, але й дозволить використовувати сервіси, які не доступні в Україні. Наприклад, Spotify.

Звісно, VPN - це або дорого, або не зручно, тому ми рекомендуємо його використовувати при підключені до публічного Wi-Fi.

Рекомендовані сервіси:

  • TunnelBear - програма з дружнім юзер інтерфейсом, надає швидкий інтернет з лімітованим трафіком. Потрібна реєстрація;
  • CyberGhost - швидка програма, яка не обмежує трафік, але обмежує швидкість. Потрібна реєстрація;
  • Opera Max - прогрма для смартфонів, яке не тільки збереже вашу приватність, але й з економить ваші трафік. Має гнучкі налаштування, де можна обрати який трафік зжимати, а який ні, залежно від способу підключення та програми;
  • TOR - анонімий браузер для комп’ютера, який побудований на базі браузера FireFox. Також допоможе зберегти приватність не впливаючи на роботу інших програм, які запущені на комп’ютері.

Другий крок: двоетапна авторизація

Більшість ресурсів давно подбали про безпеку користувачів та додали функцію двохетапної авторизації в свої сервіси.

Двохетапна авторизація - це коли окрім вашого паролю, сайт запросить код, який приходитиме на ваш телефон у вигляді смс чи повідомлення у спеціальні програмі.

Двохетапна авторизація доступна на таких ресурсах, як Facebook, VK, Google, Yandex, Twitter, Telegram та інших.

Третій крок: https - для нас все

Https - це більш захищений протокол, на відміно від http. Ресурси, які дбають про приватність свої користувачів, вже давно купили сертифікати безпеки та використовують захищений протокол.

Наприклад, такі сервіси, як Google чи Facebook, банківські сервіси та інші.

Проте, не всі сайти використовують https або його потрібно увімкнути в налаштуваннях, для цього є маленька програма, яка вимагає від сайту використовувати https, якщо така можливість присутня. Установити “HTTPS EveryWhere”.

Четвертий крок: “свіжі” програми

Більшість оновлень програм містять “латання” дірок в їхній безпеці, тому рекомендовано використовувати свіжий Software. Це стосується MS Windows, MS Office та інших. Важливо використовувати ліцензійне програмне забезпечення.

На комп’ютері можна перевіряти актуальність програм з допомогою додатка SUMo, а в смартфоні достатньо увімкнути автоматичне оновлення програм.

П'ятий крок: додатки для знайомств під контролем

Такі додатки, як Hornet, Grinder, Badoo, Her активно використовуються в ЛГБТ-спільноті, проте така практика є досить небезпечною.

Звісно, ми не забороняємо їх використовувати, але рекомендуємо вимикати тоді, коли в них нема потреба чи ви перебуваєте дома. Адже програму можуть використовувати не за призначенням, наприклад, щоб відсліткувати ЛГБТ-людей з метою насилля над ними.

Більше про безпеку в IT, можна прочитати на ресурсі Security-in-the-box. Там можна знайти програми для перевірки комп’ютера, шифрування файлів та ел.пошти, прочитати про безпечні канали комунікації та інше.

Підготував Левчук Тимур

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти