1250

“You in the army now”: Де дозволено служити трансґендерам і що з цього виходить?


“You in the army now”: Де дозволено служити трансґендерам і що з цього виходить?

Нещодавно Пентагон заявив про зняття заборону для трансґендерних людей служити в американській армії. Міністр оборони Еш Картер назвав існуючі обмеження застарілими і шкідливими для армії. 

“Національний ЛГБТ-портал” вирішив нагадати, як йдуть справи з правом трансґендерів служити в інших арміях світу. 

Багато країн не забороняють службу за ознакою сексуальної орієнтації, але є ще ряд держав, які виключать службу на підставі ґендерної ідентичності. 

В ЯКИХ КРАЇНАХ ВІДКРИТІ ТРАНСҐЕНДЕРИ МОЖУТЬ СЛУЖИТИ В АРМІЇ?

Всього, на даний момент, в світі існує 19 країн, куди беруть відкритих транс-людей. Серед них: Австралія, Австрія, Бельгія, Болівія, Канада, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Ізраїль, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Іспанія, Швеція, Великобританія і США.

ЯКА КРАЇНА СТАЛА ПЕРШОЮ?

У 1974 році Нідерланди стали першою країною, яка дозволила усім відкритим ЛГБТ людям служити в національній армії. 

ЧОМУ ТРАНСҐЕНДЕРАМ ЗАБОРОНЯЮТЬ СЛУЖИТИ?

Головний аргумент проти дозволу транс-людям служити в армії заснований на тому, що трансґендерність є психічним захворюванням.

Як зазначають противник служби трансґендерів, гормональна терапія може впливати на настрій і відчуття благополуччя, і впливає на якість служби.

До того ж відзначається, що можливі ускладнення, що виникають в результаті гормонозамісної терапії включають в себе підвищений ризик розвитку тромбоемболії, інфаркту міокарда, рака молочної залози, проблеми з фертильністю, інсульт, порушення функції печінки, нирок тощо. Будь-який з цих факторів, вважають противники, може викликати проблеми для ефективної військової служби, особливо при розгортанні в віддалених районах або в місцях проведення підготовки на місцях.

ЧОМУ ТРАНСҐЕНДЕРИ ПОВИННІ МАТИ ПРАВО СЛУЖИТИ?

Захисники ідеї військової служби для трансґендерів говорять, що, якщо їх не будуть залучати до армії, то військові почнуть відкрито збільшувати клеймо громадянської неповноцінності транс-людей. 

Це підтверджується тим, що всі громадяни зобов'язані служити своїм народам, якщо виникне необхідність. Дозвіл трансґендерам відкрито служити без страху звільнення став би величезним кроком на шляху до рівності. Ряд вчених говорить, що включення всіх ЛГБТ до армії є більшим, ніж просто питання прав людини.  Відзначається, що зараз вже часто трансґендерність відносять до окремого розділу, називаючи її умовою ґендерної дисфорії. 

Також вчені кажуть, що збройні сили, які не беруть трансґендерних людей на підставі психічного захворювання, перебувають в протиріччі з сучасною медициною. 

Цей аргумент доводить, що трансґендери повинні користуватися одним і тим же рівнем медичного обслуговування, як і всі інші люди, відповідно до діючої медичної практики. 

Експерти стверджують, що немає абсолютно ніяких емпіричних доказів того, що підтверджує той аргумент, що транс-люди є непридатними для служби. Часто цитовані такі фактори, як схильність трансґендерів до таких проблем, як депресія, тривога, і думки про самогубство протистоїть поширеності цих же питань в спільноті ЛГБ, однак у багатьох країнах їм не забороняється служити в армії. 

Один з найбільш міцних аргументів заснований на досвіді 19 країн, які дозволяють трансґендерам служити в армії.

В Арміїї оборони Ізраїлю, британських збройних силах і озброєних силах Канадли не знайшли реального негативного впливу на продуктивність, ефективність та мораль армії від служби трансґендерів. 

ЯК ПРОХОДИТЬ СЛУЖБА ТРАНСҐЕНДЕРІВ?

Ефективність служби в армії не залежить від сексуальної орієнтації чи ґендерної ідентичності. Це підтверджує і досвід служби транс-людей в різних арміях світу. 

Наприклад, лейтенант Шахар з Армії оборони Ізраїлю (ЦАГАЛ) раніше був відомий як жінка. І в армію йшов як жінка - в Ізраїлі громадяни є військовозобов'язаними незалежно від статевої приналежності. Коли Шахар проходив строкову службу, паралельно з нею йому довелося пережити процес зміни статі. Ідентифікуючи себе як чоловік, він став першим відкритим трансґендерним офіцером ЦАГАЛа.

Коли Шахар поступив на офіцерські курси, він прийшов до розуміння того, що “вихід із шафи” необхідний, оскільки якщо він хоче бути успішним офіцером - йому треба налагодити хороші відносини зі своїми солдатами. А без чесності це неможливо. 

У Королівських Військово-Повітряних силах Великобританії (КВВС) служить капітан авіації Айла Холден, Трансгендерна жінка, єдиний транссексуальність людина в цьому підрозділі національної армії.

Айла дуже вдячна принцу Вільяму, з яким разом служила. У 2009-му році принц закінчив льотну школу і був призначений пілотом рятувального гелікоптера. За словами Холден, Вільям не тільки висловив їй підтримку і розуміння, а й запросив її разом з дружиною на своє весілля з Кейт Міддлтон, що для Айли стало одним з перших появ на публіці після операції зі зміни статі. 

"Всі мої колеги по КВВС проявили себе просто прекрасно. Вони, скоріше, були здивовані тому, чому я так довго вдавала з себе чоловіка. Я ходила як мачо, я сиділа як мачо, я багато працювала над тим, щоб цього домогтися. Але коли я повернулася до військової частини як жінка, всі підтримали мене, я відчула емпатію. Навіть старі браві прапорщики прийшли мене привітати".

Підготував Олексій Сімончук

 

 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти