1874

Дружня ферма для ЛГБТ: Що це таке і як вона буде працювати в Україні?


Дружня ферма для ЛГБТ: Що це таке і як вона буде працювати в Україні?

В Україні ВБО "Точка Опори" запустила проект створення Дружньої ферми для ЛГБТ-людей.

Френдлі Ферма - це нова концепція ферми, безпечний і дружній вільний простір в заміській локації на Полтавщині. Для запуску проекту благодійна організація почала збирати кошти на міжнародному майданчику Generosity. 

"Національний ЛГБТ-портал" поговорив з ініціатором створення ферми, виконавчим директором "Точки Опори" Богданом Глобою. Він розповів про те, для чого потрібна ферма, що там буде відбуватися і як вони планують вийти на самофінансування.

"Ідея створення Френдлі-ферми з'явилася, коли я побачив схожий проект в Польщі. Правда, там трохи інша концептуальна відмінність, але, в цілому, це стало моїм першим знайомством з подібними проектами. Їх ідея полягала в тому, що вони створили в лісі міні-готель-шелтер, куди приїжджають правозахисники і живуть там кілька місяців, відновлюють свої сили і повертаються назад в місто. Це своєрідний  центр проти вигорання.

Я про це почитав і дуже зацікавився. Також вплив на створення нашої Френдлі-ферми зробило відкриття в Україні (під Черніговом) Будинку прав людини, але він більш загальний, проте концепт там схожий на польський, хоч і є тренінговим центром.

Ось так дві ідеї об'єдналися і додався третій момент, що раз люди будуть там жити, крім реабілітації і відновлення, потрібно, щоб вони там щось робили, доглядали за рослинами і т.д. Ми хочемо вирощувати там лохину і виробляти мед.

Зараз ми робимо в домі невеликий ремонт, щоб там могли жити близько 10-12 чоловік.

Ми продумали, що проект повинен складатися з двох етапів.

Перший - запустити там тренінговий центр для ЛГБТ-організацій та ініціатив. Другий - зробити реабілітаційний центр для ЛГБТ, які зіткнулися з насильством.

До серпня там повинен бути закінчений косметичний ремонт і з'явиться тренінгова кімната і умови для проживання.

Коли закінчиться ремонт, спочатку ми протестуємо все на наших організаціях "Точка Опори" і "ТЕРГО". Подивимося, як це працює, розробимо більш чіткі концепцію і правила. А потім почнемо запрошувати ЛГБТ-людей - напишемо оголошення і повідомимо про таку можливість.

Більше того, у мене в Facebook регулярно багато людей запитують про подробиці, про те, коли можна буде приїжджати. Навіть кілька людей виявили бажання поволонтерити там, тому ми плануємо ближче до осені організувати тур для еко-волонтерів, коли вже з'являться умови для проживання.

На першому етапі ми хочемо знайти фінансування від донорів. Ми вже відправили заявки декільком організаціям і чекаємо їх відповіді. Також ми запустили фандрайзингову кампанію.

В цілому, ми прогнозуємо, що через кілька років ми зможемо там щось робити, продавати і існувати за ці гроші".

"Національний ЛГБТ-портал" стежитиме за розвитком створення Френдлі-ферми і буде повідомляти про новини, пов'язані з даною ініціативою.

Підготував Олексій Сімончук

Тепер, завдяки Aperio Lux, ЛГБТ-портал можна буде читати зручніше на iPhone та iPad у грудні 2018 року.

Підписуйтесь
на наші акаунти