8792

ЛГБТ-фільми “Молодості”, які не можна пропустити


ЛГБТ-фільми “Молодості”, які не можна пропустити

Повнометражні фільми (конкурс)

Wild Nights with Emily (Шалені ночі з Емілі), США

Усередині XIXст. Емілі Дікінсон багато пише, пече імбирні пряники та насолоджується пристрасними романтичними стосунками зі своєю подругою Сюзан, яка водночас є її невісткою.

My Own Private Hell (Бар “Інферніньйо”), Бразилія

Працівники бару “Інферніньйо” мріють про втечу. Аж ось до них заходить морячок, який бажає віднайти дім.

The Blond One (Блондин), Аргентина

Ґабріель щойно переїхав жити до свого колеги Хуана у передмістя Буенос-Айреса. Сором’язливий і стриманий, Ґабо не відповідає на непристойні доторки та багатозначні погляди товариша. Однак цілком очевидно, що їх тягне один до одного.

The Ground Beneath My Feet (Земля під ногами), Австрія

Лола – успішна бізнес-консультантка, яка ставиться до свого особистого життя так само вимогливо, як до роботи. Коли через трагічну подію минуле вривається у її сьогодення, вона починає втрачати контроль над реальністю.


A Dog Barking at the Moon (Собака виє на місяць), Китай, Іспанія

Вагітна письменниця Хуан Сяоюй зі своїм чоловіком - французом провідує батьків, чий шлюб зазнав краху. Вона розривається між матір’ю – фанатичною сектанткою і батьком, який приховує свою гомосексуальність.

Tremors (Тремтіння), Ґватемала, Франція, Люксембурґ

40-річний Пабло – ревний прихожанин церкви євангелістів,батько двох чудових дітей. Проте гріховні почуття не обминають стороною. Коли Пабло закохується у чоловіка, родина і церква вирішують допомогти йому “одужати”.

M/M (M/M), Німеччина, Канада

Маттіас живе у Берліні. Маттіасу подобається техно. Метью подобається Маттіас. Метью хоче Маттіаса. Метью хоче бути Маттіасом.

Canary (Кенар), Південна Африка

Часи апартеїду. Хлопця змаленького містечка забирають до армії й одразу відбирають у хор Південноафриканських сил оборони. Там він пізнає себе через труднощі, братерство, перше кохання та відчуття свободи, яке дарує музика.

Several Conversations about a Very Tall Girl (Кілька розмов про дуже високу дівчину), Румунія

Спільне колишнє кохання, фотоальбом, онлайн-спілкування, похід на каву, запрошення у гості. Між двома дівчатами тільки зав’язуються романтичні відносини. Та для їхньої близькості є загрози.

Greta (Ґрета), Бразилія

Педру – 70-річний санітар-гей і фанат Ґрети Ґарбо – мусить знайти місце у лікарні для своєї найкращої подруги Даніели. Для цього він вирішує допомогти злочинцю на ім’я Жан втекти з-під варти.

Savage (Дикий), Франція

22-річний Лео продає себе на вулиці. Чоловіки змінюються, а він залишається, прагнучи любові. Хлопець не знає, що чекає у майбутньому. Лео вирушає в дорогу. Його серце калатає.

The Shiny Shrimps (Креветки в паєтках), Франція

Срібний медаліст чемпіонату світу з плавання Маттіасле Ґофф зробив гомофобну заяву на камеру. Через це його призначають тренером гей-команди з водного поло “Креветки в паєтках”. Однак вечірки мотивують хлопців більше, ніж змагання.

Повнометражні фільми (поза конкурсом)

The Gospel of Eureka (Євангеліє від Еуріки), США

У місті Еурека-Спрінґс здіймається буча. Любов, віра і права людини зіштовхуються, коли християни-євангелісти і дреґ-королеви виходять на сцену, аби зруйнувати стереотипи.

Vita & Virginia (Віта і Вірджинія), Ірландія і Велика Британія

Історія роману між двома заміжніми письменницями: “королевою” лондонського бомонду Вітою Секвілл-Вест і “королевою” модерністської літератури Вірджинією Вулф.

My Dads, My Moms and Me (Мої тата, мої мами і я), Канада

2007 року ми показали буремний шлях чотирьох гей-чоловіків, які врешті стали батьками через сурогатне материнство, всиновлення і спільне батьківство. 12 років потому ми повернулися у ці родини – побачити, як вони переживають підліткові кризи.

 

ЛГБТ-короткометражки

Опис фільмів:

Wren Boys (Мисливці на пташок), Велика Британія

Наступного дня після Різдва католицький священик із Корка везе свого племінника до в’язниці. Номінація BAFTA за найкращий фільм

Umbra (Темінь), Іран

За кілька хвилин після півночі дівчина розуміє, що її коханець зник. Передчуваючи тривогу, вона виходить шукати його на темних вулицях. Учасник конкурсу короткометражних фільмів Каннського МКФ, 2018

Whole (Шлюб), Болгарія

Весілля. Дівчина. Шафа. Рішення, яке треба прийняти раз і назавжди: піти проти всіх чи піти проти себе.

Three Centimetres (Три сантиметри), Велика Британія

Чотири подруги випробовують дружбу на міцність. Високо над Бейрутом, на колесі огляду, розкриваються таємниці, зростає напруження, і врешті-решт клаустрофобна драма завершується несподіваним зізнанням. “Тедді” Берлінського МКФ за найкращий короткометражний фільм, 2018

Renovation (Оновлення), Бразилія

Намагаючись прийняти своє тіло, Франсиску пірнає у вир випадкових стосунків.

Five Mermaids in the Balkans (П'ять русалок на Балканах), Велика Британія

“Я два тижні подорожував Балканами, знаходив чоловіків через застосунки для гей-знайомств. Ми пили каву, а потім десь усамітнювалися. Я розпитував їх, як воно – бути гомосексуалістом на Балканах. Цей фільм з’явився завдяки тій подорожі і тим чоловікам”.

Dark hearts (Темні серця), Німеччина

Після того, як її матір арештовують, Лів вимушена переїхати в інтернат для дівчаток. Розриваючись між минулим і новою закоханістю, вперше у житті дівчинка мусить самостійно вирішити, як вона хоче жити далі.

Ретроспектива Барбари Гаммер (короткометражні фільми)

Барбара Гаммер (1939-2019) – американська режисерка, одна з основоположниць квір-кіно. Вона народилася у Голлівуді, а її бабуся і дідусь по материнській лінії – іммігранти з України. Вивчаючи кіно в Державному університеті Сан-Франциско, Барбара подивилася стрічку Майї Дерен MESHES OF THE AFTERNOON, що і надихнула її знімати експериментальні фільми про власне життя. Барбара Гаммер – авторка більше 80 відеоробіт. За понад 50-річну кар’єру вона створила визначний експериментальний доробок, який висвітлює історії, життя та репрезентації лесбійок.

Dyketactics (Лесбі-тактики)

“Популярний лесбійський“ рекламний ролик”, 110 чуттєвих зображень, змонтованих так, що їх можна відчути на дотик.” – Барбара Гаммер.

Superdyke (Суперлесба)

“СУПЕРЛЕСБА – перлина часів сексуальної революції. Фільми Гаммер, які зазнали впливу фемінізму і войовничого лесбійства, водночас і політично загострені, свідчать про силу і присутність лесбійок, і формально вишукані, віддаючи належне історії експериментального кіно. СУПЕРЛЕСБА додає супергеройському образу лесбійських мотивів.” – Хуан Антоніо Суарес, дослідник експериментального кіно.

Multiple Orgasm (Множинний оргазм)

У першому кадрі фільму з’являється сама режисерка, Барбара Гаммер, яка спрямовує камеру вниз і наближає на свою тінь. На неї накладається дуже великий план клітора, на який накладені чуттєві статичні кадри гірських порід. Великий план переходить у послідовність кадрів зі стимуляцією клітора, що змінюється великим планом обличчя жінки, яка переживає оргазм.

No No Nooky TV (Телебачення "Ні! Ні! Шпок!")

За допомогою 16-мм плівки Bolex і комп’ютера Amiga Гаммер створює вигадливий і вражаючий фільм, порівнюючи погляд жінок на свою сексуальність із чоловічим поглядом на жінок і секс. Вплив технологій на сексуальність, емоції та чуттєвість висловлений мовою комп’ютера, яка протиставляється звичній мові сексу. ТЕЛЕБАЧЕННЯ “НІ! НІ! ПЕРЕПИХ!” ставить під питання феміністичний погляд на сексуальність через мову електроніки, пікселі й інтерфейс. Глузуючи з романтики, сексуальності та кохання у нашу постіндустріальну епоху, цей фільм еротизує навіть монітор.

My Babushka: Searching Ukrainian Identities (Моя бабуся: пошук українських ідентичностей)

“Цей документальний фільм порушує питання громадянських свобод і культурних відмінностей у суспільстві, яке починає відкриватися перед жінкою у пошуку її власного етнічного коріння, ідентичності і сімейної історії в Україні. Проблеми прав людини, антисемітизму, гомофобії постають переді мною, коли я, активістка-феміністка й основоположниця лесбійського кіно, повертаюся на розділену й економічно пригнічену “батьківщину”, яка в муках шукає свою нову ідентичність після гласності.” – Барбара Гаммер.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти