236

ІІ Квір-фестиваль у Вроцлаві. День перший


Квір-фестиваль “Q Alternatywie” вже вдруге відбувається у Вроцлаві, Польща. Ініціативна група організаторок/рів з десяти людей готує фестиваль самотужки. Так, вони проводять вечірки та воркшопи (навіть з діджеїнгу) за кілька місяців перед фестивалем, щоб зібрати кошти для проведення цього заходу.

ІІ Квір-фестиваль у Вроцлаві. День перший

“Квір нікого не виключає, не цікавиться кольором шкіри, національністю, віком чи освітою”, - так зазначено на флаєрах фестивалю. “Квір відкриває парасолю, під яку може сховатися кожна особа”.

4 жовтня пройшло офіційне відкриття фестивалю, яке відбулося у вигляді відкриття двох виставок: Марти Коханек (Marta Kochanek) “We Love We make We Exist” і Барбари Гібсон (Barbara Gibson) “Projekt Inner Pageant”. На відкриття зібралося близько 50-ти людей. Окрім спілкування та огляду виставок відвідувачі могли придбати книжки на різні теми: фемінізм, квір, сексуальність.

Як зазначила одна з організаторок “Q Alternatywie” Анна Смажинська з маніфесту заходу: “Нам все одно, що думає про нас більша частина населення. Ми не збираємося нічого робити, щоб догодити чи сподобатись. Ми не будемо пояснювати, як ми виглядаємо, що ми маємо в штанах або в спідницях і те, з ким і що ми робимо в ліжку. Ми живемо в суспільстві, ми є його частиною і це суспільство повинно з тим погодитись. Ми не будемо сидіти тихо і ніхто не змусить нас змиритись з умовами, які нам не подобаються”.

Опісля офіційної частини відкриття фестивалю відбулася зустріч з авторками фотовиставки. Марта Коханек живе та працює у Великій Британії. Її експозиція є документальним зображенням членів ЛГБТ-сімей разом з дітьми. Марта подорожувала Великою Британією та Польщею і фотографувала ЛГБТ-сім'ї в їх помешканнях. Головною ідеєю було показати, що гомосексуальні сім'ї теж виховують дітей, але для них це життя є складнішим через нетолерантність суспільства. Мета цієї виставки — створити чіткий і позитивний образ з випадкових гомосексуальних родин і показати, що вони також можуть ростити і виховувати щасливих дітей.

Фотовиставка Марти Коханек була реалізована за підтримки Art Council England та Birmingham Shout Festival. Ця виставка вже була показана у Великій Британії і вперше експонувалась у Польщі.

“Головна мета цієї виставки показати, що гомосексуальна родина є ані кращою, ані гіршою, а такою ж самою, як і гетеросексуальна, - зазначила Марта Коханек. - Так, у всіх родинах, наприклад, можуть бути одинокі мами чи пара може виховувати кількох дітей”.

Фотовиставка Барбари Гібсон є зображенням життя Drag Queens за кулісами та в гардеробах. Авторка фотографувала той процес, який лишається невидимим для глядачів, але є природнім для самих drag queens.Ці документальні фотографії показують групу людей, які примиряються з їхньою ідентичністю, перетворюючись на жінок, і готуються вийти назовні, грати і демонструвати свою особистість.

Як зазначила Барбара Гібсон: “Вони не бояться показати свої реальні его, вони всі змогли виявити невелику частину жіночності в собі і поділитися нею з рештою світу”.

Атмосфера відкриття фестивалю та фотовиставки була дружньою, можна було також поспілкуватися з авторками і після офіційної презентації. А квір-фестиваль у Вроцлаві продовжується. Читайте про марш рівності, концерти та дискусії згодом.

Прес-центр Національного ЛГБТ порталу.

Тепер, завдяки Aperio Lux, ЛГБТ-портал можна читати на iPhone та iPad або підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти