178

Усі різні, усі рівні


5 жовтня у Вроцлаві пройшов VІ парад рівності. Цьогоріч, як і минулого року, він був організований групою квір-фестивалю "Q Alternatywie". На парад рівності вийшло понад 300 людей. В основному це була молодь, але також можна було зустріти серед демонстрантів старших людей, а також батьків з дітьми.

Усі різні, усі рівні

На місці збору демонстрації була присутня велика кількість поліцейських, які стояли недалеко від людей. Вони ж супроводжували в автомобілях та пішо весь парад рівності, часом навіть перехоплюючи агресивно налаштованих молодиків, які намагалися підступити до демонстрації.

На місці збору організаторки та організатори маршу рівності виступили з промовами про права ЛГБТ-людей в Польщі, а також особливу увагу привернули до ситуації, яка склалася в Росії у зв’язку з дискримінаційним гомофобним законом. Окрім цього представники Amnesty International зробили Президенту Російської Федерації Володимиру Путіну величезну листівку, на якій були написані різні побажання, накшталт: «Я хотів би, щоб ти був геєм», «Я тебе ненавиджу, ти не отримаєш Нобелівську премію», «Сподіваюся, що ти добре спиш вночі», «Ганьба» та інші.

Також серед різних плакатів (в основному польською) можна було прочитати написи англійською та російською: «Солидарны с ЛГБТК в России», «Матрешки – тоже лесбиянки». Деякі люди на демонстрацію принесли картонних «матрешек», розмальваних у веселкові кольори.

Увесь марш рівності пройшов головними вулицями міста і тривав близько двох годин. Демонстранти зупинялися, щоб виголошувати промови та скандували: «Гомофобія лікується», «Ми є, звикайте!», «Усі різні, усі рівні», «Свобода, рівність, толерантність». Біля ратуші Вроцлава на заклик організаторок люди почали обійматися і цілуватися у знак солідарністі з Російськими ЛГБТ-людьми, які не можуть виявляти свої почуття на людях.

Марш рівності також супроводжувала група музикантів «Ритми спротиву» (rhythms of resistance). Це міжнародна мережа, учасники/ці якої грають на політичних акціях та підтримують ліві, анархістські ініціативи. Так, і на вроцлавському параді рівності можна було почути музикантів, які грали протягом усього маршу.

Варто зазначити, що марш пройшов центральними вулицями міста. По закінченні параду рівності поліція ще чекала, поки розійдуться останні демонстранти, усі прапори та інструменти спакували до автомобіля, а люди пішли хто додому, а хто на продовження другого квір-фестивалю.

Прес-центр Національного ЛГБТ порталу,

Спеціальна кореспондентка Юліана Паранько

Фото-звіт маршу  Анни Смажинської

Тепер, завдяки Aperio Lux, ЛГБТ-портал можна читати на iPhone та iPad або підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти