1034

Міфи і правда про батьків-геїв


Дані досліджень на тему виховання дітей гомосексуальними батьками

Міфи і правда про батьків-геїв

Дослідження гомосексуальних батьків підтверджують факт, що гомосексуали - хороші батьки, чиї діти не відстають у розвитку, якщо порівнювати їх з дітьми гетеросексуальних сімей. Також не було виявлено випадків, коли діти, що виховуються в одностатевих сім'ях, страждали через сексуальну орієнтацію батьків. Решта ключові результати досліджень: припущення, що гомосексуали і лесбіянки не підходять на роль батьків, - помилкове і не підтверджується дослідженнями.

У одностатевих сім'ях середовище для виховання дитини настільки ж сприятливе, як і в гетеросексуальних. Основною умовою гарного виховання є вміння батьків створити сприятливе і любляче оточення/ атмосферу/середовище, - вміння, яке не залежить від сексуальної орієнтації батьків. Діти, що ростуть з батьками гомосексуалами, не відстають у розвитку, у них немає додаткових проблем, не страждають заниженою самооцінкою і не є менш популярними. Вони ростуть щасливими, здоровими і врівноваженими, нічим не відрізняючись від дітей з гетеросексуальних сімей.

Міфи і факти

Міф: Для дитини допустимою є сім'я, лише та в якій є і мати, і батько.

Факт: У дітей -сиріт немає можливості вибору між повноцінною сім'єю з матір'ю і батьком чи іншим типом батьків . Дивлячись реальності в очі, неможливо кожній дитині знайти сімейну пару, і , якщо виключити всіх інших претендентів на усиновлення, у більшості сиріт взагалі ніколи не буде родини.

Міф: Дитині потрібні мати і батько як приклади для правильного формування рольових моделей поведінки.

Факт: У дітей -сиріт взагалі немає батьків, і вони не можуть повноцінно перейняти рольові моделі поведінки. Але прийомні діти вчаться їм не тільки у батьків: прикладами для них також є близькі родичі (бабусі і дідусі, тітки і дядьки) , вчителі, друзі і сусіди. У підсумку вони отримують повне уявлення про рольові моделі поведінки.

Міф: Гомосексуали не вміють підтримувати стабілі відносини і не здатні стати повноцінними батьками.

Факт: Більшість гомосексуалів є стабільних, відносинах, що грунтуються на довірі. Звичайно, у деяких з цих пар існують проблеми, такі ж, як і в гетеросексуальних партнерів. Процедура усиновлення та опікунства є дуже суворою і включає в себе не тільки оцінку житлових умов, але і проходження майбутніми батьками психологічних тестів. Така строгість пояснюється необхідністю «відсікти» невідповідних на цю роль претендентів. Дані, отримані в ході цих тестів, показують, що гомосексуали не тільки можуть, а й стають хорошими батьками.

Міф: Дитина, якого виховується в сім'ї одностатевих батьків, скоріше за все, стане гомосексуальною.

Факт: Сексуальна орієнтація батьків не впливає на сексуальну орієнтацію дитини. Діти, що виховуються в гомосексуальних сім'ях, стають гомосексуалами не частіше, ніж діти з гетеросексуальних сімей. При цьому у них набагато менше сексуальних стереотипів, що відрізняє їх від дітей гетеросексуалів.

Міф: Гомосексуали пристають до дітей.

Факт: Між гомосексуальностью і педофілією ніякого зв'язку не існує. На відміну від гомосексуальності, педофілія - сексуальний потяг до дітей - є психічним розладом. Дев'яносто відсотків випадків сексуальних дій над дітьми звершується гетеросексуальними чоловіками. У розслідуванні 269 випадків докучань до дітей, що мали сексуальний характер, тільки два були вчинені гомосексуалов або лесбіянкою.

Міф: Діти з сімей гомосексуалів виховуються в «аморальному» середовищі.

Факт: Поняття «аморальність» суб'єктивне і неоднозначне. Хтось вважає, що аморально виховувати дітей, не розповідаючи їм прорелігію, тим не менш, атеїстам дозволено всиновлювати і опікати дітей. Інші думають , що аморально вживати алкоголь, але це не означає, що люди, що вживають алколь нормовано, не гідні бути прийомними батьками. Якщо виключити всіх людей, кому можна пришити ярлик «аморальності», не залишиться нікого на роль прийомних батьків. А це неправильно. Мабуть, всі погодяться з тим, що аморально позбавляти дітей рідного дому, любові і турботи, коли є люди, які можуть їм це дати. До таких людей належать і гомосексуали.

Джерело: Aclu.org

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.  

 

 

 

Тепер, завдяки Aperio Lux, ЛГБТ-портал можна читати на iPhone та iPad або підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти