138

Комісар ООН з прав людини: "Вердикт суду Індії про криміналізацію гей-сексу порушує міжнародне право"


Наві Піллей нагадала владі Індії про необхідність дотримання зобов'язань країни, що випливають з Міжнародного пакту про громадянські і політичні права

Комісар ООН з прав людини: "Вердикт суду Індії про криміналізацію гей-сексу порушує міжнародне право"

Комісар ООН з прав людини Наві Піллей заявила, що вердикт Верховного Суду Індії про конституційність кримінального переслідування за вступ до добровільні одностатеві сексуальні відносини порушує міжнародне законодавство.

Заяви Наві Піллей прозвучали після того, як минулої середи вищий суд Індії повернув кримінальну відповідальність для 17,5 % світового гомосексуального населення.

За оцінками експертів, вердикт суду зачіпає приватне життя близько 40 мільйонів людей.

За словами Піллей, "криміналізація приватних добровільних одностатевих сексуальних відносин порушує право на приватне життя і принцип недискримінації, закріплені в Міжнародному пакті про громадянські і політичні права, який ратифікувала Індія".

Комісар ООН з прав людини підкреслила, що "вчорашнє рішення Верховного Суду у цій справі представляє собою значний крок назад для Індії і удар для прав людини".

У вердикті суду наголошується, що тільки уряд Індії може внести зміни до законодавства. На думку суддів, Високий Суд в Делі перевищив свої повноваження, коли в 2009 році декриміналізував гомосексуальні стосунки.

Піллей додала, що "Верховний Суд Індії має тривалу і горду історію захисту та розширення захисту прав людини. Це рішення є відхиленням від цієї традиції, про яке можна тільки шкодувати".

Деякі міністри уряду озвучили свою заклопотаність у зв'язку з відкатом Індії назад до законодавства колоніальної епохи.

Міністр фінансів Індії заявив, що вердикт найвищого суду повернув Індію "назад в 1860 рік".

Гей-активісти назвали подію чорним днем для усього світу. При цьому вони пообіцяли продовжити свою боротьбу за повну рівноправність.

Джерело: GayRussia.Ru

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти