199

У Тель-Авіві зведено перший в Ізраїлі монумент гомосексуальним жертвам нацизму


Автори проекту хотіли привернути увагу до того, що нацисти в Німеччині переслідували різні соціальні групи

У Тель-Авіві зведено перший в Ізраїлі монумент гомосексуальним жертвам нацизму

В Ізраїлі зведено перший меморіал гомосексуальним жертвам нацистського режиму Адольфа Гітлера. У минулий вівторок пам'ятник відкрито в парку Меїр в Тель-Авіві.

Меморіал поруч з гей-центром Тель-Авіва виконаний у формі гігантського рожевого трикутника - такого ж символу, який використовувався в якості розпізнавального знака гомосексуальних ув'язнених у концентраційних таборах.

Зведений меморіал також містить імена відомих гомосексуалів, що переслідувалися нацистами, включаючи Магнуса Хиршфельда та Гада Бека.

Хиршфельд був відомим сексологом єврейського походження і одним з перших у світі гей- активістів, чий інститут і бібліотека були спалені нацистами. Бека відомий як останній відомий гей, який пережив ув'язнення в концентраційному таборі.

На монументі написано, що "згідно нацистської ідеології гомосексуальність вважалася шкідливою для "громадського здоров'я". У Гестапо існував спеціальний відділ для боротьби з гомосексуалами, а "Центр по боротьбі з гомосексуальністю і абортами" вів спеціальний архів з інформацією на 100,000 гомосексуалів".

Меморіал зведений на згадку про щонайменше 15,000 гомосексуалів, відправлених до концентраційних таборів нацистами. Більше половини з них були вбиті.

Ініціатором монумента виступив юрист і колишній міський радник Еран Лев, який називав важливим, щоб люди знали історію інших груп, які переслідувалися нацистами поряд з євреями.

За словами Льова, "важливо, щоб люди в Ізраїлі знали, що нацисти переслідували так само інших, не тому, що вони були євреями, а тому, що вони були геями".

Джерело: GayStarNews.Com

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти