63

ЄС не вимагає легалізації одностатевих шлюбів, – Томбінський


Сьогоднішня публічна заява прем'єр-міністра України Миколи Азарова про те, що Україні для отримання безвізового режиму з Європейським Союзом необхідно узаконити одностатеві шлюби, не має нічого спільного з реальністю. Угода про асоціацію з ЄС тут ні до чого, переконує голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський.

ЄС не вимагає легалізації одностатевих шлюбів, – Томбінський

У розмові з Ян Томбінський нагадав, що Європа прагне до зменшення дискримінації, а одностатеві шлюби – це взагалі окрема тема.

Як прокоментуєте сьогоднішню заяву Миколи Азарова про те, що Україні «необхідно узаконити одностатеві шлюби»?

Тут немає нічого спільного з реальністю.

Тоді для чого, на Вашу думку, такі заяви лунають від перших осіб держави?

Можливо тому, що треба знайти додаткові доводи і докази для людей у тому, що Європейський Союз – це не шлях для України. Та це не відповідає дійсності. Це неправда.

Але водночас євроінтеграційне законодавство загалом передбачає більш демократичне ставлення до сексуальних меншин? Одностатеві шлюби регламентуються окремими законами, чи не так?

Так. І таких вимог (про які згадував Азаров, – ред.) немає. Не йдеться про те, щоб ставитись більш толерантно, насамперед, до сексуальних меншин. Йдеться про те, аби вирішити проблему дискримінації загалом. Дискримінація може бути різною: вікова, за станом здоров’я, дискримінація щодо релігійних поглядів. Але також і сексуальна. І взагалі не йдеться про те, аби було вироблено принципи, що це все стосується тільки сексуальних меншин.

Це загальна широка проблема зменшення дискримінації як такої. І про це вже багато говорили, і проходили дебати у Верховній Раді України…

В Євросоюзу немає жодних загальних засад щодо того, як підходити до питання одностатевих шлюбів. Адже це та сфера, у якій кожна окрема країна сама вибирає свій шлях та приймає свої окремі закони з цього питання.

Джерело: zaxid.net

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти