141

Вибори президента Чилі виграла прихильниця одностатевих шлюбів


На президентських виборах в Чилі перемогла кандидатка лівих сил Мішель Бачелет, набравши близько 62% голосів, передає ИТАР-ТАСС.

Вибори президента Чилі виграла прихильниця одностатевих шлюбів

Кандидатка від правлячого консервативного "Альянс за Чилі" Евелін Маттеї вже визнала свою поразку. Чинний президент країни Себастьян Піньєра також привітав Мішель Бачелет з перемогою по телефону.

Бачелет, яка представляє об'єднану ліву коаліції "Нова більшість" , в 2006-2010 роках вже займала пост глави держави. До недавнього часу вона була виконавчим директором структури "ООН - Жінки", проте вирішила повернутися у велику політику.

Перемога Бачелет означає повернення до влади лівих сил після чотирьох років перерви. Вона обіцяє провести реформу освіти, зробивши її безкоштовною і якіснішою за рахунок збільшення податків для корпорацій. У її плани також входить поліпшення системи охорони здоров'я та пенсійного забезпечення. Крім того, вона вважає за необхідне внести зміни до конституції, що дісталася в спадщину від диктатури генерала Аугусто Піночета. Вона пропонує дозволити аборти за медичними показаннями і провести відкриті дискусії в суспільстві щодо одностатевих шлюбів.

Бачелет вступить на посаду вже в березні 2014-го.

Прес-служба Національного ЛГБТ Порталу

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти