387

Обама не їде в Сочі, але пришле ЛГБТ-активісток


ВАШИНГТОН — Президент США Барак Обама призначив в офіційну делегацію США на Олімпіаді в Сочі двох колишніх спортсменок-лесбіянок. При цьому на відкритті і закритті Ігор не буде американських офіційних осіб рівня міністра і вище.

Обама не їде в Сочі, але пришле ЛГБТ-активісток

Біллі Джин Кінг буде однією з двох гей- спортсменів в американській делегації на церемонії відкриття і закриття, про це Обама оголосив у вівторок. Вперше з 2000 до американської делегації не приєднаються ні президент, ні віце -президент, ні колишні президенти США, ні перші леді, ні будь-хто з членів адміністрації міністерського рівня.

Росія зазнала різкої критики через закон про заборону "гей пропаганди". Хоча Білий дім не став згадувати про цей закон коли оголошував список делегації, яка вирушить в Сочі , представник адміністрації Шин Інує сказав, що делегація відображає різноманіття американського суспільства і що делегати продемонструють світові найкраще з Америки - різноманітність , рішучість і роботу в команді.

Під час Ігор в Сочі Обама буде дуже зайнятий і не зможе змінити свій розклад , повідомили в Білому домі.

Майкл Коул - Шварц, речник організації Human Rights Campaign, що захищає права лесбійок, геїв, бісексуалів і трансгендерів, сказав, що " це хороший знак бачити відкритих лесбіянок у складі делегації".

Біллі Джин Кінг заявила, що "дуже зворушена", що увішла до складу делегації.

"Я також горда тим, що зможу встати разом з членами ЛГБТ-спільноти, підтримуючи всіх спортсменів, які змагатимуться у Сочі, і я сподіваюся, що ці Олімпійські ігри стануть поворотним моментом в історії в загального прийняття всіх людей".

Хокеїстка Кейтлін Кахов є іншою відкритою гей-представницею делегації. Вона буде присутній на церемонії закриття.

Кейтлін, знакова тенісистка, може бути найбільш упізнаваною особою в групі. Вона одна найвідоміших прихильниць рівності жінок у спорті і суспільстві протягом останніх декількох десятиліть.

Олімпійський комітет США на знак свого несхвалення закону, недавно переглянув свою політику недискримінації і включив туди нову ознаку - сексуальну орієнтацію.

Франція та Німеччина є одними з інших країн, які не посилають своїх президентів у Сочі до Ігор.

Раніше стало відомо, що в Сочі не приїдуть також глави держав і урядів з таких провідних західних країн, як Франція і Німеччина.

Барак Обама відкидав ідею бойкоту Ігор у Сочі через російський закону про гей- пропаганду.

Рішення президента Обами не приїжджати в Сочі розглядається як серйозний жест. На Зимові ігри 2010 року в Ванкувері приїхав віце-президент Джо Байден, а влітку 2012 року США в Лондоні представляла перша леді Мішель Обама.

Цього року до складу американської делегації увійдуть колишній міністр з питань національної безпеки Джанет Наполітано, посол США в Росії Майкл Макфол, і радник президента Обами Роб Наборс.

Російський президент Володимир Путін заявив, що Росія зробить все можливе для того, щоб спортсмени і вболівальники почували себе в Сочі спокійно, незалежно від їх етнічного походження, расової належності чи сексуальної орієнтації.

Прес-служба Національного ЛГБТ Порталу за матеріалами lgbtqnation.com

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти