330

Парламент Уганди схвалив жорсткіше покарання за гей-секс


Парламент Уганди ухвалив закон, який передбачає жорсткіше покарання за гомосексуальний секс, зокрема - довічне ув'язнення.

Парламент Уганди схвалив жорсткіше покарання за гей-секс

Новий закон також передбачає покарання тюремним ув'язненням у випадку недонесення про геїв. 

Прем'єр-міністр Уганди розкритикував голосування, заявивши, що на засіданні було недостатньо депутатів.
Цей закон засудила міжнародна спільнота ще на етапі обговорення у 2009 році.

Як розповідає кореспондент ВВС в Кампалі, уряд країни усвідомлює, що нове законодавство буде розкритиковане багатьма світовими лідерами, і це може призвести до скорочення міжнародної фінансової допомоги.

Кореспондент ВВС каже, що прем'єр може і далі дотримуватися лінії про недостатню кількість депутатів під час ухвалення закону. Але питанням залишається, чи підпише цей документ президент Уганди.

З самого початку законопроект передбачав ще жорсткіше покарання за гомосексуальний акт - смертну кару, якщо йдеться про неповнолітніх чи ВІЛ-позитивних учасників, але від цього відмовилися.

Втім, документ містить заборону пропаганди гомосексуалізму.

Прихильники документу кажуть, що в такий спосіб намагаються захистити традиційні сімейні цінності, які перебувають під загрозою, яка надходить від прозахідних захисників прав геїв.

Уганда - дуже консервативна країна. Наприклад, у четвер тут ухвалили закон, який забороняє міні-спідниці та матеріали, які пропагують секс.

Натомість правозахисники стверджують, що закон пропагує нетерпимість та дискримінацію геїв в Уганді.

Джерело: BBC

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти