561

Королева посмертно помилувала Алана Тюрінга


У Великобританії геніальному британському математикові Алану Тюрінгу, засудженому в 1952 році за гомосексуалізм, посмертно оголошено королівське помилування.

Королева посмертно помилувала Алана Тюрінга

Гомосексуалізм перестав вважатися у Великобританії злочином в 1967 році. Через звинувачення Тьюринг був підданий так званії "хімічній кастрації", відсторонений від досліджень в області криптографії і через два роки математик, згідно з офіційною версією, покінчив із собою.

В указі Єлизавети II, виданому в понеділок, підкреслюється, що в сучасному світі обвинувальний вирок Тьюрингу був би визнаний несправедливим і дискримінаційним.

Алана Тьюринга часто називають "батьком " кібернетики та сучасної обчислювальної техніки, йому належить ключова роль в успішній розшифровці німецького шифру "Енігма" під час Другої Світової війни, що стало серйозним внеском у перемогу антигітлерівської коаліції.

"Я радий, що королева помилувала Алана Тьюринга - зламавши шифр " Енігма " під час Другої Світової війни , він відіграв провідну роль у порятунку цієї країни", - написав у своєму мікроблозі прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон.

До цього в британському суспільстві йшла довга кампанія за помилування Тьюринга, в результаті якої уряд звернувся з цим проханням до Королеви.

Про його роль у розшифровці "Енігми" стало відомо лише в 1974 році, коли з військових архівів було знято гриф секретності. Алан Тьюринг також вніс значний внесок у розвиток інформаційних технологій. Фізик Стівен Хокінг та інші вчені домагалися його реабілітації протягом декількох років.

Прес-служба Національного ЛГБ Порталу за матеріалами Радіо Свобода та BBC.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти