35

Митний Союз без Євробачення?


Білорусь та Росія виступили за відмову від показу Євробачення 2014 на своїй території, мотивуючи це тим, що участь в конкурсі приймає співачка Кончіта Вурст з образом, що руйнує стереотипи. Казахстан мовчить.

Митний Союз без Євробачення?

«Всеросійські батьківські збори» розмістили на сайті Change.org петицію, в якій просять Мінкомзв'язку заборонити трансляцію шоу через участь у ньому "трансвестита" Кончіти Вурст, оскільки артист, на думку громадських діячів, пропагує спосіб життя, неприпустимий для російського суспільства.

«Конкурсантом на  «Євробаченні 2014» від Австрії стала співачка - Кончіта Вурст, що пропагує спосіб життя, неприйнятний для російського суспільства! Популярний міжнародний конкурс, який дивитимуться наші діти, з подачі європейських лібералів став розсадником содомії! Тому ми закликаємо до бойкоту «Євробачення 2014» і забороні трансляції конкурсу в Росії!» - йдеться в документі, під яким підписалися вже 421 осіб.

Співачка Кончіта Вурст, справжнє ім'я - Томас Нойвірт, славиться неординарним сценічним образом. Він одночасно носить бороду, сукні та жіночі туфлі. За словами артиста, він хоче, щоб нове покоління вважало, що бути самим собою добре, щоб для людей було важливо не те як виглядає людина, а що він із себе представляє, щоб люди навчилися розглядати і цінувати те, що приховано всередині.

Раніше на нього ополчилися в Білорусії. Незадоволені громадяни склали петицію та розмістили її на сайті Change.org на адресу Міністерства інформації республіки, в якій зажадали прибрати виступ цього виконавця з ефіру конкурсу. Під документом, автором якого виступила група, що називає себе "Легіон Олександра Лукашенка", підписалися 2522 осіб. Її прихильники наполягають, що демонстрація на телебаченні бородатого чоловіка, переодягненого в жінку, пропагує неприйнятний для білорусів спосіб життя. Якщо влада піде назустріч протестувальникам, Білорусія може позбутися права участі в конкурсі "Євробачення " на найближчі декілька років.

Такої петиції немає в Казахстані, мабуть лише тому, що він не є членом Європейського мовного союзу, що не дає можливості брати участь в конкурсі.

Митний Союз без Євробачення?

Скандал перед «Євробаченням 2014» не обійшов стороною і Україну, де на відбірковому конкурсі перемогла 20-ти річна співачка Марія Яремчук, дочка народного артиста України Назарія Яремчука. Вона випередила фаворитів туру - популярний дует "НеАнгели", який, за офіційними результатами голосування, посів шосте місце.

«Я не хочу нікого звинувачувати ні в якому разі, але я думаю, що це не правдиві результати, я маю на увазі SMS- голосування. «НеАнгели» зараз на піку своєї популярності і форми, тому дуже дивно, що за них проголосували 800 чоловік. Я в це не вірю», - цитує TCH Юрія Нікітіна.

Нагадаємо, цього року переможницею пісенного конкурсу стала Еммілі де Форест з Данії. Українка - Злата Огневич з піснею «Gravity» зайняла 7-ме місце.

Наступного року конкурс було вирішено провести в Копенгагені. Концерт відбудеться на сцені B&W Hallerne на Refshaleoen, а девізом шоу стане фраза «Join us» («Приєднуйтесь до нас»). Вже відомі і дати проведення конкурсу: півфінали «Євробачення 2014» пройде 6-го і 8-готравня. Фінал відбудеться 10-го травня.

Україна за всю історію вигравала пісенний конкурс лише раз, 2004 року переможницею стала Руслана з піснею «Wild Dance», а також двічі у 2007 та 2008 року, Верка Сердючка та Ані Лорак відповідно, була за крок до перемоги, посівши друге місці.

Вперше конкурс «Євробачення» пройшов 24 травня 1956 року в місті Луґано, Швейцарія і з тих пір проводиться щорічно, участь у ньому беруть усі країни, які подали заявку та є членом Європейського мовного союзу. Змагання проходить в прямому ефірі, переможця визначають шляхом глядацького голосування.

Прес-служба Національго ЛГБТ Порталу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти