404

В ООН стурбовані новим «антигомосексуального» законом в Уганді


В Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини висловили глибоку стурбованість тим, що в п'ятницю 20 грудня парламент Уганди схвалив законопроект щодо посилення покарань за гомосексуалізм і його пропаганду.

В ООН стурбовані новим «антигомосексуального» законом в Уганді

«Якщо закон набуде чинності, то він передбачатиме покарання у вигляді довічного позбавлення волі за одностатеві стосунки за згодою, а також тюремне ув'язнення за "просування" гомосексуалізму», - заявила прес-cекретар Управління Равіна Шамдасані на брифінгу в Женеві.

В ООН побоюються, що новий закон призведе до порушень основних прав не тільки лесбіянок, геїв, бісексуалів і транссексуалів, але також правозахисників. До того ж він може звести нанівець всі зусилля, спрямовані на боротьбу з вірусом ВІЛ/СНІД в країні.

Конституція Уганди захищає право на гідність і приватне життя всіх громадян країни, незалежно від їх сексуальної орієнтації. Однак лесбіянки, геї, бісексуали і транссексуали в Уганді являють собою - і до прийняття нового закону - вразливу категорію населення, яка стикається з насильством та дискримінацією. Якщо цей закон буде підписаний президентом, то він приведе до ще більшої стигматизації та дискримінації гомосексуалів.

В ООН вважають, що положення цього законопроекту є грубим порушенням права на свободу, на приватне життя, свободу від дискримінації та вільне вираження думок.

«Ми закликаємо президента Уганди забезпечити захист прав людини і не підписувати цей законопроект», - сказала Равіна Шамдасані.

Джерело: un.org

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти