185

Захищаючи традиційні цінності, Путін обмежує свободу слова


Російський Центр стратегічних комунікацій дав черговий титул Володимиру Путіну. Він назвав президента РФ «новим лідером світового консерватизму». Згідно з доповіддю експертів, саме Путін став найвпливовішою у світі фігурою, який протистоїть мультикультуралізму, радикальному фемінізму і гомосексуальність.

Захищаючи традиційні цінності, Путін обмежує свободу слова

Протягом багатьох років Путін працював над відновленням місця Росії на політичній карті світу, проте у його режиму була відсутня ідеологія, стверджує в своїй статті для Foreign Policy Джеймс Кірчік. Однак зараз Кремль, здається, встановив новий міжнародний бренд - захист «традиційних цінностей», і він служить ідеологічною основою для будь-якої антизахідної агітації.

Серед найбільш спірних тем, які зачепила Кремль, - права геїв і лесбіянок. Влітку минулого року Держдума РФ одноголосно схвалила закон, що забороняє пропаганду гомосексуалізму серед неповнолітніх, що викликало різке збільшення жорстоких нападів на геїв і потік ненависті в коментарях різного рівня діячів.

Проблема хрестового походу Росії проти геїв пов'язана не тільки з тим, що Кремль знайшов у ролі цапа відбувайла вразливу меншість, вважає журналіст. Метою антигейского законодавства стало обмеження позитивної або навіть нейтральної дискусії про одностатеві стосунки, і справжня проблема полягає в тому, що це - обмеження свободи слова, фундаментального права всіх росіян, а не тільки геїв. Замість того, щоб критикувати антигомосексуального природу закону, західним активістам варто було б звернути увагу на порушення свободи слова. У цьому сенсі вони б змогли достукатися до більшої кількості росіян, вважає Джеймс Кірчік.

Навіть якщо ці росіяни і зневажали б геїв (не кажучи вже про рівність шлюбів), вони могли б вільно обговорювати ці питання, не побоюючись того, що їх можуть посадити до в'язниці за висловлювання непопулярних поглядів, як у Радянському Союзі. Адже Кремль, стверджує Кірчік, з таким же успіхом може заборонити негативно відгукуватися про Путіна. Цей - більш широкий підхід - міг би переконати не тільки пересічного росіянина, який не розуміє руйнівного впливу цього закону на свободу слова, але і схилити багатьох консервативних американців до боротьби за рівні права для гомосексуалістів. Представляючи антигейскій закон, як невід'ємну частину придушення Путіним громадянського суспільства в Росії, можна було б домогтися збільшення противників цього закону.

Зміст протестної кампанії, яку проводить Захід, дозволило Путіну зобразити себе традиціоналістом, протистояли навалі одностатевих шлюбів. Але ж в Росії ніхто не виступає за гей-шлюби, дивується журналіст. Було б украй дивно, якби Держдеп почав нав'язувати гей-шлюби іншим країнам, адже в самих США це питання тільки-тільки почав вирішуватися, і далеко не всі американці виступають за рівність шлюбів. Російські геї, лесбіянки і (на жаль, мало хто ) співчуваючі їм гетеросексуали просто просять владу припинити дискримінацію.

Путін випускає з уваги те, що країні необов'язково надавати геям повний комплекс прав, щоб вважатися ліберальною демократією або частиною Заходу. Серед членів Євросоюзу, наприклад, є країни, які не визнають гей-шлюби. Однак демократії ЄС і Заходу об'єднує те, що вони зобов'язані гарантувати всім своїм громадянам свободу слова і зібрання. Це означає, що ЛГБТ-активісти мають право проводити гей-паради (навіть якщо буде потрібно посилене присутність поліції) і вільно виражати свою думку.

«Саме це - перспектива лібералізації і обіцянка відкритості - найбільше лякає Путіна, а не зростання толерантності до гомосексуальності, хоча цього не уникнути. Якби Путін насправді хвилювався про моральну деградацію росіян, він би зробив серйозні заходи проти нестримного алкоголізму, поширення хвороб, що передаються статевим шляхом, та інших соціальних пороків, які і справді загрожують існуванню Росії як нації», - пише у статті для Foreign Policy журналіст.

Президенту відомо, що в країні, де дозволені протести, а ЗМІ вільно розслідують порушення, він не зможе правити вічно. Тому Путін будь-яким способом зменшує обсяг прав і свобод російських громадян. Таким чином, підсумовує Джеймс Кірчік, утиск прав геїв Кремлем насправді являє собою напад на відкрите громадянське суспільство.

Джерело: inotv.rt.com

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти