183

ЗАЯВА ЛГБТ-ОРГАНІЗАЦІЙ УКРАЇНИ


щодо чергової спроби використання ЛГБТ для дискредитації Євромайдану

ЗАЯВА ЛГБТ-ОРГАНІЗАЦІЙ УКРАЇНИ

У нашому розпорядженні є інформація про підготовку чергової провокації проти Євромайдану з використанням тематики ЛГБТ. Штучна «Акція на захист ЛГБТ», на думку організаторів провокації, має дискредитувати Євромайдан в очах пересічних українців. На жаль, високий рівень гомофобії в українському суспільстві вкотре наштовхує недобросовісних політтехнологів на примітивні маніпуляції, які вже отримали назву «чорно-голубого піару».

Представники ЛГБТ-спільноти повідомляють нам, що вони отримують пропозиції взяти участь в «акції на захист прав сексуальних меншин», яка начебто планується на 11 січня. Такі пропозиції надходять від людей, які професійно займаються підбором артистів та аніматорів. За участь в акції пропонується оплата в розмірі 150-200 доларів США. Очевидно, таке зростання винагороди стало наслідком провалу  спроби недавньої дискредитації однієї з політичних партій - учасниць Євроходи. Тоді було безуспішно використано загін безхатченків з райдужними прапорами, найнятих, як повідомляють ЗМІ, за пляшку горілки та 50 грн.

Ми заявляємо, що ніколи не пропонували і не будемо пропонувати гроші учасникам та учасницям акцій на захист прав ЛГБТ. Участь у цих акціях завжди була і буде виключно добровільною.

Ми повідомляємо, що не планували і не плануємо жодних акцій на ЛГБТ-тематику в рамках Євромайдану саме тому, що розуміємо, ким і з якою метою вони будуть використані.

Раніше ми публікували заяву про нашу участь в Євромайдані.

Ми наголошуємо, що серія маніпуляцій з тематикою ЛГБТ, на нашу думку, може бути частиною «мультиходовки», кінцевою метою якої є запровадження в Україні законодавства  проти так званої «пропаганди гомосексуалізму», як це уже було зроблено в сусідній Росії. Нагадаємо, таке законодавство стало лише частиною системи тиску на російське громадянське суспільство та обмеження свобод слова, вираження думок і об’єднань в Російській Федерації. До цієї системи також входять так звані закони «об иностранных агентах», «о наказании за оскорбление чувств верующих», «о клевете», а також закони, що регулюють діяльність неурядових організацій та проведення мирних зібрань. Цікаво, що аналогічне законодавство методично просувається в Україні «агентами впливу» так званого «Русского мира» із використанням аналогічної риторики.

Ми закликаємо:

 • Представників і представниць ЛГБТ-спільноти: не брати участі в жодних оплачуваних акціях;
 • Журналістів: інформувати про замовний характер та реальну мету таких «акцій» або ж не висвітлювати їх узагалі;
 • Політиків: засудити провокації, метою яких є нагнітання ворожнечі в суспільстві;
 • Учасників Майдану, які можуть стати свідками провокації: висміяти її, не проявляючи агресії до рядових учасників та учасниць провокації; виключно мирно та без насильства спробувати завадити її реалізації, вигукуючи слова «провокація!»;
 • Політтехнологів: негайно розпочати роботу над «етичним кодексом» чи аналогічним документом, який мінімізував би можливості застосування в професії недобросовісних, брехливих, маніпулятивних методів.

Заяву підтримали:

 • ВБО "Точка опори"
 • БО "Допоможи життю"
 • ГО Центр "Наш мир"
 • ГО "Джерела Права"
 • ГО "Інсайт"
 • Запорізький обласний благодійний фонд "Гендер Зед"
 • ГО "Тема"
 • Благодійна організація Тотал
 • ГО "Союз ЛГБТ "Ты не один"

Прес-служба Національного ЛГБТ-порталу України.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти