1544

«Гей–тітушки» провели марш «ЛГБТ спільноти» - що це було???


Політтехнологи знову спробували використати тему сексуальних меншин з метою ввідволікання уваги протестного руху та розколу Євромайдану. В суботу 11 січня 2014 року, в Києві, «гей-тітушки» провели “фейкову” акцію в центрі міста з метою провокації насильства на Майдані.

«Гей–тітушки» провели марш «ЛГБТ спільноти» - що це було???

Вкидання теми прав ЛГБТ в рух Євромайдану, в якому беруть участь численні консервативні групи, обіцяло буди видовищним та розколоти Євромайдан, заразом дискредитуючи його.  Водночас, оперативна протидія представників офіційно зареєстрованих ЛГБТ-організацій та ЛГБТ-активістів призвело до зворотнього ефекту. Євромайдан зустрів провокацію мирно і достойно, в свою чергу, гей-тітушки розгубились – замість агресії і очікуваної бійки вони зіткнулися з байдужістю, певною долею скептицизму і навіть хвилювання за безпеку найманих акторів.

Як повідомили організатори «ЛГБТ-перформенсу» вчора на прес-конференції в УНІАН, акція розпочалась на Бессарабській площі в Києві. Приблизно 40 «гей-тітушок» організовано привезли на автобусі до Бессарабської площі, всі учасники дійства були надзвичайно провокативно розфарбовані і одягнені, намагаючись експлуатувати міфи і забобони у суспільстві та викликати огиду у глядачів.

Учасники акції активно розмахували райдужними прапорами і символікою Європейського союзу. Під музику і під керівництвом професійних аніматорів, вони виконали декілька танців.

За участь обіцяли винагороду в 150 -200$.

В той же час навпроти спектаклю, свою акцію провели учасники фейсбук-групи за права ЛГБТ“СТОП 8711”, до якої входять представники офіційних ЛГБТ-організацій, інших дружніх НУО та громадяни. Вийшовши з метою запобігти ймовірному насиллю, вони тримали плакати «Ні провокаціям!», «Технологія кремля». Відомий правозахисник і ЛГБТ-активіст Зорян Кісь пояснював журналістам, що ця акція є проплаченою та організованою з метою відволікання уваги суспільства від цілей Майдану. Зокрема, Зорян Кісь сказав: «Ця провокація має кілька цілей. По-перше – дискредитувати Майдан як в очах українців (яких методично залякують «Євросодомом»), так і в очах європейської спільноти, яка пильно слідкує за право радикальними проявами в Україні. По-друге –роздмухати гомофобні настрої й налаштувати Євромайдан проти української ЛГБТ-спільноти».

ЛГБТ-активісти показали фото з соціальних мереж, де професійні служби наймали людей для участі в акції. За участь обіцяли винагороду в 150 -200$.

Після «диких танців» на площі, «гей-тітушки» знову сіли в автобус і організовано поїхали встановлювати «палатку ЛГБТ» на Майдані.

В той же час біля ЦУМУ, по периметру барикад Майдану вишукувалась охорона Майдану, представники радикальних організацій,  і журналісти. Через тривалий час (припускаємо, що для гостей столиці організовували «оглядову екскурсію» Києвом) з’явився автобус з так званою «ініціативною групою на захист сексменшин».

Всупереч очікуванням горе-політтехнологів, охорона Майдану зустріла гостей гідно і спокійно. Зрозумівши, що організувати конфлікт їм не вдасться, а Майдан не реагує на провокацію, фейкові ЛГБТ, поозувавши перед камерами, були змушені поїхати геть, відмовившись від ідеї встановлення «ЛГБТ палатки».

Вже біля автобусів їх наздогнали нові дійові особи спектаклю – «тітушки-гомофоби», очевидно найняті тим самим замовником. Втім, і тут Самообороні Майдану вдалося швидко нейтралізувати провокаторів, передавши одного з них до рук правоохоронців.

За результатами всього цього маскараду  можна зробити декілька важливих висновків:

  1. Завдяки вчасному реагуванню ЛГБТ-активістів, оперативно розповсюдженому ВБО «Точка  опори» спростованню, вчасним коментарям спікерів спільноти, вдалось мінімізувати негативний ефект фейкової акції. Журналісти скептично ставились до висвітлення організованого дійства,  а більшість сюжетів на телебаченні супроводжувались коментарями справжніх ЛГБТ-активістів про замовність акції.
  2. Комендатура Майдану та Самооборона спрацювали професійно, та не відреагували на провокацію. Завдяки вчасному інформуванню штабу було розроблено план несилового реагування. Замість бійки та агресії на Майдані, українське і міжнародне співтовариство побачили, що Майдан є місцем демократії, терпимості і порозуміння.
  3. Поки українські політики і Євромайдан не виробить свою офіційну позицію щодо прав людини в Україні, в тому числі, прав ЛГБТ-спільноти, нечесні політтехнологи розігруватимуть карту ЛГБТ на Майдані знову і знову, провокуючи  конфронтацію та фізичне насильство. 

Прес-служба Національго ЛГБТ Порталу України

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти