171

Майкл Дуглас і Джаред Лєто отримали нагороди за ролі в фільмах на ЛГБТ-тематику


Сьогодні в Голлівуді в 71-ий раз відзначали кінематографістів за їх досягнення у 2013 році. Другу за престижністю (після «Оскара») американську кінематографічну нагороду «Золотий глобус» серед інших отримали американські актори Майкл Дуглас і Джаред Лєто.

Майкл Дуглас і Джаред Лєто отримали нагороди за ролі в фільмах на ЛГБТ-тематику

69-річний Майкл Дуглас отримав статуетку за виконання ролі скандального гомосексуала, піаніста і конферансьє Владзіу Валентіно Лібераче. Сюжет фільму «За канделябрами» (Behind the Candelabra) відправляє глядача в 70-ті роки минулого сторіччя, де ми маємо змогу спостерігати за любовним романом Лібераче і його молодого коханця, зіграного Меттом Деймоном. Фільм безпристрасно змальовує гей-життя маловідомого на наших теренах персонажа, який внаслідок практикування незахищених сексуальних контактів, помер від ускладнень спричинених СНІДом. Кінокритики світу визнали роботу дуету Дуглас-Деймон однією з найкращих в історії гей-кіно. Дуглас, який сьогодні був удостоєний «Золотого глобусу» як «кращий актор міні-серіалу або фільму на ТБ» і конкурував за нагороду із самим Меттом Деймоном під час отримання нагороди виголосив: «Єдина причина, по якій тут знаходжуся я, а не Метт Деймон, полягає в тому, що у мене було більше екранного часу».

Більш широко тема ВІЛ/СНІДу була представлена у теж заснованій на реальних подіях картині «Далласький клуб покупців» (Dallas Buyers Club). У фільмі йдеться про техаського електрика, у якого наприкінці 80-их році виявили СНІД. Тоді лікарі відвели йому лише півроку, але він не побажав змиритись із смертельним недугом і зумів підтримувати нормальну життєдіяльність, приймаючи нетрадиційні ліки, а потім налагодив підпільний і прибутковий бізнес з продажу їх іншим хворим. Лєто, який востаннє з’являвся на екрані у відомому фільмі «Містер Ніхто», блискуче перевтілився у транссексуала Рейона, який теж є ВІЛ-позитивним. Після виконання цієї ролі Джаред Лєто є найбільш вірогідним кандидатом на здобуття премії «Оскар» 2 березня цього року.

Максим Івануха, прес-центр Національного ЛГБТ-порталу України.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти