866

ЛГБТ-організації вшанували «найкращого активіста»


Представники ЛГБТ-організації та міжнародної правозахисної організації, провели прес-конференції на тему: "ЛГБТ, європейські цінності та Майдан". Після прес-конференції активісти відвідали офіс "Українського вибору" аби вручити грамоту за значний внесок у розвиток українського ЛГБТ-руху «найкращому активісту».

ЛГБТ-організації вшанували «найкращого активіста»

Виконавчий директор ВБО «Точка опори» Богдан Глоба, виконавий директор ГО «Інсайт» Олена Шевченко, експерт центру «Наш світ» Андрій Кравчук і виконавчий директор «Amnesty International» в Україні Тетяна Мазур звернулись до українських ЗМІ, закликали відрізняти справжні європейські цінності від провокацій, які спрямовані на віддалення України від Євросоюзу.

Шевченко у вступному слові зазначила, що справжня, а не фейкова ЛГБТ-спільнота з самого початку Євромайдану приймає активну участь у всіх революційних заходах: «Ми приходимо без політичної символіки і всілякої іншої. Ми проти спекуляцій».

Ці ж слова підтвердив і Богдан Глоба, який зазначив, що секс-меншини приймають участь в подіях на Майдані Незалежності під стягами України і ЄС. «Для нас головне сьогодні – це напрацювання суспільного договору. Ми розуміємо, що на Євромайдані є дуже різні люди, серед них є ті, для кого питання прав ЛГБТ – контроверсійне. І воно може розколоти Майдан». Також пан Глоба зазначив, що організація «Точки опори» немає жодного відношення до проведеного 11 січня «маршу за права сексуальних меншин» на Бесарабській площі. Завдяки злагодженим діям «Точки опори» були попереджені штаб і охорона Євромайдану, внаслідок чого провокатори не отримали бажаного результату і їх акція по суті отримала достатньо правдиве висвітлення в ЗМІ.

Андрій Кравчук з «Нашого світу» в свою чергу зазначив,що це не перша за останній час спекуляція на темі ЛГБТ і перерахував усі попередні, починаючи від сумнозвісної псевдогей-акції у вересні 2013 року біля Арки дружби народів. Там як відомо люди, які видавали себе за представників нетрадиційної сексуальної орієнтації стояли із гаслом: «Україна в ЄС - Азаров молодець!».

Тетяна Мазур із «Amnesty International», як єдина із спікерів представниця не ЛГБТ-організації, а правозахисної, найбільшу увагу приділила тому, що «права ЛГБТ – це права людини», тобто вони є універсальними. Пані Мазур влучно зазначила, що «гомофобні заяви за відсутності антидискримінаційного законодавства в суспільстві, де порушуються права людини – створюються і толеруються». Також вона у своєму слові апелювала до української влади, яка ігнорує міжнародне законодавство у сфері прав людини, хоча ратифікувала різноманітні міжнародно-правові норми.

Прес-конференція закінчилась пішою ходою ЛГБТ-активістів до офісу «Українського вибору», де вони намагались вручити грамоту лідеру організації, яка відома своєю яскравою гомофобною позицією. Але ніхто з офіційних осіб не згодився забрати нагороду. Саме тому представники спільноти прикріпили грамоту до веселкових кульок, які піднесли її у повітря. 

Максим Івануха, прес-служба Національного ЛГБТ-порталу України.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти